WOŚP 2019 - KWOTA. Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

i

Autor: WBF

WOŚP 2021: Jak będzie wyglądać finał w Bełchatowie? „Przed nami sporo nieprzespanych nocy”

2020-11-23 22:35

Bełchatowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już dawno zarejestrowany. Teraz ruszyły pieczołowite przygotowania do styczniowego finału. Ten z racji korowiarusa jest tak naprawdę jedną wielka niewiadomą – pewnym jest, że się odbędzie, ale w jakiej formie? Trudno jednoznacznie powiedzieć, jak zmieni się sytuacja epidemiczna i czy poprawi się na tyle, by można było zorganizować np. koncerty… W bełchatowskim sztabie przygotowują się na każdą ewentualność. „Na pewno jest to 10 razy większe wyzwanie niż do tej pory. Mamy spory ból głowy, a przed nami sporo nieprzespanych nocy” - żartobliwie mówią Bartek Kasperski i Rafał Kaleciński, którzy organizują sztab w Bełchatowie.

"Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej" - to hasło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nabiera wyjątkowego znaczenia w przygotowaniach do przyszłorocznego finału. WOŚP zapewnia, że pomimo pandemii 29. finał akcji odbędzie się mimo wszystko. Sztaby już ruszyły z pracą, choć zdają sobie sprawę, że przed nimi wiele wyzwań.

- Na pewno jest to dziesięć razy większe wyzwanie niż do tej pory - mówi Bartosz Kasperski z Fundacji Bezpieczni zaangażowany w organizację bełchatowskiego WOŚPu. - Tak jak do tej por wszyscy zgłaszali się do nas, tak teraz my będziemy musieli praktycznie zapukać we wszystkie drzwi, do każdego kto będzie chciał nam pomóc będziemy musieli dotrzeć własnymi siłami - dodaje.

PRZECZYTAJ >>> WOŚP 2021: Czy Orkiestra zagra? Czy 29. Finał odbędzie się w Bełchatowie?

- Z pewnością będzie to inna edycja, ale będziemy robić wszystko, by była równie ciekawa i atrakcyjna. Przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną zaplanowanie czegokolwiek jest praktycznie niemożliwe. Największe problemy, to te techniczne, kiedy przygotowywaliśmy w minionym roku orkiestrę mogliśmy sobie pozwolić na postawienie sceny obok galerii, teraz nawet nie wiadomo czy galeria będzie otwarta. Poza tym mieliśmy dostępna całą galerię, więc szereg atrakcji odbywało się właśnie w jej wnętrzu, z drugą sceną włącznie – w tym roku raczej to odpadnie - mówi z kolei Rafał Kaleciński. - W tej chwili nie możemy planować imprez, które będą zgromadzeniami, więc staramy się przejść w stronę internetu, by tam zorganizować licytację, w tej chwili ruszyli ze zbieraniem tych gadżetów.

Jak podkreślają Bartek i Rafał bełchatowski sztab będzie się również starać się o sztabowe puszki stacjonarne, które będą mogły stać dłużej. To nowość wymuszona pandemią koronawirusa, takie stacjonarne puszki będą mogły zostać wystawione już 15 grudnia, a więc na blisko miesiąc przed 29. finałem.

- Zgłaszamy się więc z takim gorącym apelem do firm, sklepów i instytucji, o to, by zgłaszali się po te puszki stacjonarne. Można je ustawić w miejscu, gdzie przechodzi więcej osób i od 15 grudnia zacząć kwestować i zbierać na WOŚP – wyjaśnia Bartosz Kasperski.

Warto podkreślić, że już rozpoczął się nabór wolontariuszy, z racji obecnej sytuacji najlepiej zarejestrować się przez internet. Na stronie: iwolontariusz.wosp.org.pl  można znaleźć wszystkie niezbędne informacje. A jak będzie wyglądać ich praca? Na to pytanie dziś tez nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Raczej pewnym jest, że niemożliwe będzie kwestowanie we wnętrzach – kinach, sklepach, marketach, bo te na ten moment, jeśli działają mają ściśle określoną liczbę osób, które jednocześnie mogą przebywać we wnętrzu. Co do ulic, pokaże to czas, jeśli zostanie wprowadzony knockdown, to trudno będzie mówić o jakimkolwiek kwestowaniu, ale nikt z WOŚPu w Bełchatowie tak czarnego scenariusza nie przewiduje. Wszystkie bieżące informacje dotyczące 29. finału WOŚP w Bełchatowie znajdziecie na fun page sztabu >>> KLIK

Kolejna blokada Warszawy. Kobiety znów wyszły na ulicę
Sonda
Czy weźmiesz udział w 29. Finale WOŚP 31.01.2021 r.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki