Wszystkich Świętych 2020: Zmiana organizacji ruchu! Jak dojechać na cmentarz w Bełchatowie [MAPA]

2020-10-30 13:16 mjs
Wszystkich Świętych 2020: Zmiana organizacji ruchu! Jak dojechać w pobliże cmentarza w Bełchatowie
Autor: mj-s

We Wszystkich Świętych w okolicy nekropolii przy ul. Cmentarnej będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Inaczej pojadą też emzetki linii nr 10. Ma to ułatwić zarówno dojazd, jak i poruszanie się w tym rejonie.

Organizacja ruchu, która ma obowiązywać 1 listopada, będzie taka sama jak w latach poprzednich. To znaczy dla samochodów zamknięty będzie wjazd w al. Włókniarzy od ulic: Czaplinieckiej i Lipowej. Odcinek ten tradycyjnie będzie przeznaczony na parking.

- Ruch drogowy przeniesie się na ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie. – Dojechać i powrócić z cmentarza można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny. Wyjazd z cmentarza możliwy będzie także ul. Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną – tłumaczy Michalak.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Wszystkich Świętych 2020: Czy bełchatowianie odwiedzą groby? Czy 1 listopada cmentarze będą OTWARTE? [AUDIO]

Wszystkich Świętych 2020: Jak dojechać w pobliże cmentarza w Bełchatowie
Autor: UM Bełchatów Organizacja ruchu, która ma obowiązywać 1 listopada w okolicach największego cmentarza w Bełchatowie.

Zmiana trasy autobusów linii nr 10

1 listopada inaczej pojadą także emzetki nr 10. Na co dzień Dziesiątka kursuje al. Włókniarzy, która w dniu Wszystkich Świętych, będzie zamknięta dla ruchu. Dlatego pojedzie ona tak jak Trójka, czyli ul. Czapliniecką i Lipową.

Dodatkowe kursy linii nr 2

Warto przypomnieć, że 31 października i 1 listopada miasto uruchomi dodatkowe kursy linii nr 2, która dojeżdża w okolice bełchatowskiego cmentarza. Chodzi o to, aby nie kumulować wizyt na cmentarzach jednego dnia i w jednym czasie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule >>> Wszystkich Świętych 2020: Zmiany w komunikacji miejskiej. Będzie WIĘCEJ "emzetek" na cmentarze!

Brutalna interwencja strażników w centrum Łodzi