WYBORY PREZYDENCKIE 2020. Jakie poparcie uzyskali kandydaci w gminach powiatu bełchatowskiego?

2020-06-29 17:16 mj-s
WYBORY PREZYDENCKIE 2020. Jakie poparcie uzyskali kandydaci w gminach powiatu bełchatowskiego?
Autor: Getty Images Jakie poparcie uzyskali kandydaci w poszczególnych gminach powiatu bełchatowskiego?

Wszystko stało się jasne, dziś w godzinach porannych, 29 czerwca. Wybory prezydenckie 2020 z II turą. Dogrywka rozegra się między Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim. We wszystkich 8 gminach powiatu bełchatowskiego wynik nie pozostawił wątpliwości – zwycięzcą wyborczego starcia w naszym regionie jest Andrzej Duda. Powiat bełchatowski spokojnie można nazwać jego bastionem. Obecnie urzędujący prezydent najlepszy wynik uzyskał w gminie Kluki, gdzie otrzymał blisko 70-procentowe poparcie. Najmniej wyborców oddało swój głos na kandydata PiS w Bełchatowie – tu na Dudę zagłosowało niespełna 53%. Jak prezentują się wyborcze słupki dla pozostałych kandydatów?

Gdyby o wyniku wyborów mieli zdecydować tylko i wyłącznie mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, to II tura byłaby zbędna. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda w naszym regionie uzyskał 52,13% głosów (15 181). Na drugim miejscu w wyborczym wyścigu uplasował się Rafał Trzaskowski. Kandydata KO poparło równo 22% wyborców (6 406). Trzecim kandydatem z ilością oddanych głosów jest Szymon Hołownia, uzyskał poparcie 11,49% mieszkańców (3 347).

Kolejne lokaty prezydenckiej rywalizacji, to w skali procentowej już jednoliczbowe wartości. Czwarty Krzysztof Bosak dostał 9,03% (2 631), piąty Robert Biedroń 2,30%, a szóstego Władysława Kosiniak – Kamysza poparło 1,92% (559).

W całym powiecie bełchatowskim frekwencja wyniosła 66,53%.

Jeśli chodzi o podział głosów w poszczególnych gminach, to zdecydowanym faworytem w głosowaniu na Andrzeja Dudę jest gmina Kluki. Tutaj oddano na kandydata PiS 1 549 głosów, co dało 67,79% poparcia. Najmniejsze poparcie Duda uzyskał w mieście Bełchatów, gdzie zagłosowało za jego kandydaturą 52,13% wyborców (15 181).

Szczegółowe wyniki z poparciem kandydatów w poszczególnych gminach można znaleźć w poniższej galerii.

Super Raport 29 VI (goście: Kamiński, Czarnecki, Dziambor, Budka, Gawkowski, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.