Bełchatów: ruszyła "Wymiana ciepła"! Sprawdź, jak można przyłączyć się do akcji! [AUDIO]

2019-11-06 11:36 mj-s
Wymiana ciepła Bełchatów
Autor: mj-s

Temperatury jeszcze na wysokim plusie, ale w Bełchatowie już ruszyły pierwsze punkty wymiany ciepła. Idea tego przedsięwzięcia jest bardzo prosta: każdy, kto chce podzielić się zimowymi ubraniami może je pozostawić na ogólnodostępnych wieszakach. Ten, kto tych ubrań potrzebuje, może je wziąć. W tej chwili pracownicy bełchatowskiego MOPSu i PECu, apelują do mieszkańców o wsparcie akcji „Wymiany ciepła”.

Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz czy sweter na wieszaku i podziel się ciepłem z potrzebującymi. Specjalny punkt, gdzie już można przekazać odzież na zimę ruszył już 4 listopada i znajduje się m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

- W tej chwili wieszaki zapełnili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Agnieszka Cabaj, koordynator zespołów ds. bezdomności i integracji społecznej MOPS w Bełchatowie i dodaje czego potrzeba: - Swetry, bluzy, koszule, brakuje niestety kurtek. Apelujemy i prosimy mieszkańców o te elementy garderoby. Jeśli robicie państwo teraz porządki w szafach, kurtki i inne ciepłe ciuchy, które nie będą już używane, a nadają się jeszcze do noszenia z pewnością znajdą swoich nowych właścicieli. Znajdzie się ktoś, kto będzie mógł z nich skorzystać.

Do punktu „Wymiany ciepła” można przynieść wszystko, co przyda się zimą: czapki, szaliki, rękawiczki, płaszcze, bluzy, polary, ciepła bielizna, a także buty czy koce. Ważne, by rzeczy, które odwiesimy były czyste i „z marszu” nadawały się do noszenia, bo jak podkreśla Agnieszka Cabaj osoby, które z nich korzystają często nie mają możliwości, by odzież prać. Ciuchy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przynosić można przez cały okres trwania akcji.

Wszystkie wieszaki są ogólnodostępne. Idea jest bowiem taka, by zarówno darczyńcy, jak i potrzebujący mogli przystąpić do akcji bez skrępowania.

- Nikt tutaj nie patrzy kto i co zabiera – mówi Agnieszka Cabaj. - Zainteresowanie jest duże, osoby od połowy października pytały, kiedy punkt „Wymiany ciepła” ruszy. My wystartowaliśmy 4 listopada. Teraz jest jeszcze ciepło, ale jak przychodzą naprawdę chłodne dni, to zainteresowanie jest ogromne – podkreśla Agnieszka Cabaj.

Wieszaki w tej chwili poza MOPS-em znajdują się też w miejskiej jadłodajni, przy ul. Kwiatowej. W grudniu ruszy dostępny całodobowo punkt przy ul. Czaplinieckiej (PGM ROM 5).

O bieżących szczegółach akcji można czytać na Facebooku, na fun page: Wymiana Ciepła Bełchatów.

W Bełchatowie ruszyła akcja "Wymiana ciepła". O szczegółach Rafał Różycki z Radia ESKA: