„Zanocuj w lesie” są chętni na biwak? Gdzie Nadleśnictwo Bełchatów pozwala rozbić namiot? [MAPA]

2021-05-14 8:18 m. jaśkiewicz - stawowczyk
„Zanocuj w lesie” są chętni na biwak? Gdzie Nadleśnictwo Bełchatów pozwala rozbić namiot?
Autor: Pixabay „Zanocuj w lesie” są chętni na biwak? Gdzie Nadleśnictwo Bełchatów pozwala rozbić namiot?

Są już pierwsi śmiałkowie, którzy zdecydowali się biwakować pod gołym niebem w bełchatowskich lasach - taką informację przekazało nam miejscowe nadleśnictwo. Przypomnijmy, że od 1 maja ruszył program "Zanocuj w lesie". Każde nadleśnictwo w Polsce przygotowało obszary do nocowania bez konieczności informowania leśników. Czy lasy powiatu bełchatowskiego cieszą się popularnością wśród miłośników dzikiej natury? Gdzie można rozłożyć swój obóz? Wszystkie szczegóły znajdziesz w poniższym artykule!

Spis treści

  1. "Zanocuj w lesie" - gdzie i na jakich zasadach?
  2. „Zanocuj w lesie” - czy są chętni?
  3. „Zanocuj w lesie” - jak znaleźć miejsce do leśnego biwakowania?

"Zanocuj w lesie" - gdzie i na jakich zasadach?

Nadleśnictwo Bełchatów, podobnie, jak jednostki w całej Polsce przystąpiło do programu „Zanocuj w lesie”. W ramach programu, od 1 maja całkowicie legalnie można spędzić noc na terenie wyznaczonego obszaru.

- Warto pamiętać, że w lesie nie powstała żadna infrastruktura, która ułatwi czy uprzyjemni nocowanie. Nie znajdziecie u nas żadnego pola namiotowego, kuchenek ani pryszniców, należy więc być dobrze przygotowanym do warunków terenowych – informują leśnicy z Nadleśnictwa Bełchatów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nadleśnictwa umożliwiają nocowanie na dziko!

Nadleśnictwo Bełchatów wyznaczyło dwa obszary o łącznej powierzchni około 1500 ha. Pierwszy kompleks zlokalizowany jest w Leśnictwie Bełchatów (za obwodnicą). Lokalizacja ta pozwala na bliski kontakt z naturą, a dużym plusem jest fakt, że można z łatwością dojechać tutaj komunikacją miejską (MZK linia nr 3). Drugie miejsce, które proponujemy to tereny leśne zlokalizowane wokół Gospodarstwa Agroturystycznego „Kardynał” (Grobla) w Leśnictwach Parzno oraz Kluki.

WARTO TO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów: Place zabaw pod lupą urzędników! W piaskowniach specjalny ATESTOWANY PIASEK!

„Zanocuj w lesie” - czy są chętni?

Nocleg w lesie to doskonała alternatywa zarówno w czasach, gdy przez pandemię koronawirusa turystyka ma nałożone ograniczenia. Drugim aspektem jest oczywiście bardzo bliski kontakt z naturą, nocleg w lesie, poranki wśród drzew i śpiewu ptaków – w żadnych innych okolicznościach nie da się być bliżej dzikiej przyrody. A czy są chętni na takie turystyczne doznania? Zapytaliśmy w bełchatowskim nadleśnictwie, czy turyści szturmem ruszyli do lasów.

- Nie mamy dokładnych danych, ile osób zdecydowało się na skorzystanie z programu. Mam za to informacje od leśniczego, że już udało mu się spotkać w lesie kilka osób, które były wyposażone w przedmioty niezbędne do zorganizowania takiego biwaku pod gołym niebem. Cieszymy się, że program został pozytywnie odebrany i że pierwsi śmiałkowie zdecydowali się w bełchatowskich lasach – mówi Magdalena Szczepaniak z bełchatowskiego nadleśnictwa.

CZYTAJ: Bełchatów: Za cysterną ciągnęła się OGROMNA plama oleju! Zanieczyszczenie ulic w centrum! [FOTO]

„Zanocuj w lesie” - jak znaleźć miejsce do leśnego biwakowania?

Wszystkie wyznaczone obszary można znaleźć między innymi na stronie Lasów Państwowych. Lokalizacja wyznaczonych miejsc widoczna jest również na mapie (KLIK) oraz z poziomu aplikacji Mbdl przygotowanej zarówno na androida, jak i dla użytkowników iPhonów.

CZYTAJ: Sokole maluchy wykluły się w Elektrowni Bełchatów. Te PISKLAKI skradną każde serce! [FOTO]

Warto dodać, że zanim zdecydujecie się na nocowanie w lesie – nie tylko powiatu bełchatowskiego – warto zapoznać się z regulaminem korzystania z programu, zasadami bezpiecznego korzystania z leśnych zasobów, mapą okresowego zakazu wstępu do lasu czy z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Wszystkie niezbędne aktualności można znaleźć na stronach polskich nadleśnictw.

POLECAMY: Nowy Janów: Wjechał w płot, po czym POSZEDŁ do domu, jak gdyby nigdy nic!

Łódzki rower publiczny powraca! W mieście powstają kolejne stacje
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE