Zdzieszulice Górne. Podjechał traktorem po wódkę. Był w takim stanie, że się przewracał! O włos od tragedii...

2022-05-23 10:08
Zdzieszulice Górne. Podjechał traktorem po wódkę. Był w takim stanie, że się przewracał! O włos od tragedii...
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Ehrecke /zdjęcie ilustracyjne

Strach pomyśleć, do czego mogłoby dojść, gdyby świadkowie go nie zatrzymali. Mowa o 49-latku, który kompletnie pijany wsiadł za kierownicę traktora i pojechał nim do pobliskiego sklepu po alkohol.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Zdzieszulice Górne około godziny 13:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że świadkowie widzieli, jak kierowca ciągnika rolniczego wyjeżdża z pola na drogę publiczną i skręcając, pługiem zaczepia o stojąca na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi. "Jego sposób jazdy budził podejrzenie, że jest on nietrzeźwy. Finalnie, kierowca zatrzymał się przy miejscowym sklepie, gdzie zostawił traktor z włączonym silnikiem. Chwilę później wyszedł z zakupami. Niósł butelkę wódki oraz czteropak piwa. Idąc w kierunku swojego pojazdu stracił równowagę i przewrócił się. W takiej sytuacji świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali. Pomogli mu podnieść się, a kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwali patrol policji i przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce" - opisuje nadkom. Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

ZOBACZ TEŻ: Radomszczanin postawił na nogi całą komendę policji. Sam nie mógł uwierzyć w to, co zrobił!

Salon fryzjerski, który w czwartek 19.05 odwiedził dzik. Służby musiały ewakuować 6 osób. Ostatecznie dzik został odłowiony

Jak informuje policjantka, badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 3 promile alkoholu.

"Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych" - dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Pijany rąbnął w radiowóz na środku skrzyżowania. Ocknął się, jak usłyszał huk

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych, grozi kara do 2 lat więzienia. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE