Koronawirus w Polsce? Wiceminister zdrowia: Nieuchronne, że ten przypadek na pewno będzie

2020-02-27 13:08 vera
Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski w środku
Autor: Białostockie Centrum Onkologii Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski w środku

W czwartek w Białymstoku pojawił się wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Wziął udział w konferencji na temat realizacji pilotażu onkologicznego w Białostockim Centrum Onkologii. Wiceminister przekazał dziennikarzom aktualne informacje na temat zagrożenia związanego z koronawirusem.

Sławomir Gadomski wypowiedział się mediom, zanim jeszcze zaczęły pojawiać się nieoficjalne informacje, że w Łodzi odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa. Póki co, ta informacja nie jest potwierdzona.

Czytaj też: Białystok. Mężczyzna wrócił z północnych Włoch. Znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym

- Nie mamy ciągle w Polsce potwierdzonego przypadku koronawirusa, aczkolwiek [...] jest to nieuchronne, że ten przypadek na pewno w Polsce będzie. Przy tym ruchu tak naprawdę transgranicznym i przy tym ognisku epidemii, które mamy we Włoszech można powiedzieć, że czekamy na ten przypadek. Nie czekamy biernie - dodaje Gadomski.

Posłuchaj całej wypowiedzi wiceministra zdrowia:

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski o koronawirusie

W woj. podlaskim osiem szpitali jest przygotowanych na ewentualne przyjęcie osób, które mogą być zarażone koronawirusem. Chodzi o osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub miały kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie cierpią z powodu wysokiej gorączki (więcej niż 38℃), a także występuje u nich kaszel i duszność. Czytaj także: Koronawirus. Masz objawy zakażenia? W Podlaskiem możesz zgłosić się do 8 szpitali

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.