Wybory 2019. Liderzy PSL-Koalicji Polskiej przedstawili w Białymstoku swoje postulaty [AUDIO]

2019-09-17 23:00 Paweł Jakubowski
Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz
Autor: Paweł Jakubowski

Do stolicy Podlasia przyjechali przedstawiciele PSL – Koalicja Polska: Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz, którzy połączyli siły w kampanii wyborczej.

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców po to, aby uwolnić energie małych firm, większe środki z budżetu na służbę zdrowia oraz edukacje czy odblokowanie handlu ze wschodem - to postulaty, które przedstawili wspólnie liderzy PSL- Koalicja Polska. Trzeba przede wszystkim zadbać o drobnych przedsiębiorców mówił lider "ludowców".

Liderzy PSL-Koalicji Polskiej przedstawili w Białymstoku swoje postulaty

Mówił Władysław Kosiniak- Kamysz​, który na konferencji pojawił się razem z Pawłem Kukizem. Ten z kolei proponował referenda obligatoryjne dla władz.

Liderzy PSL-Koalicji Polskiej przedstawili w Białymstoku swoje postulaty

Paweł Kukiz mówił o konieczności wprowadzenia systemu wyborczego z użyciem jednomandatowych okręgów wyborczych. - Dzięki temu startować do Sejmu mógłby każdy obywatel kraju. Obecnie to tylko szefowie partii mogą wystawić kandydatów – tłumaczył Kukiz.

Na konferencji w Białymstoku przedstawiono tez postulat powoływania sędziów pokoju, którzy byliby wybierani przez mieszkańców w gminach i powiatach, aby rozstrzygać sprawy o niskiej szkodliwości czynu. - Tacy sędziowie - według Kukiza - byliby wybierani na 5-letnie kadencje spośród prawników z minimum 5-letnim stażem. Wtedy mielibyśmy obywatelską kontrolę nad władzą - zakończył Paweł Kukiz.

Obejrzyj sondę uliczną: Czy wierzymy w pecha?