Łomża. 34-letnia nauczycielka oskarżona o seks z małoletnim

2020-03-17 12:53 vera
Łomża. 34-letnia nauczycielka oskarżona o seks z małoletnim
Autor: Pixabay Łomża. 34-letnia nauczycielka oskarżona o seks z małoletnim

Justyna D. ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego dziecka i kontaktowania się z nim. Otrzymała też zakaz wykonywania zawodu nauczyciela i nie może opuszczać kraju. Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 grozi kobiecie kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Łomży, kobieta usłyszała w sumie dwa zarzuty. Pierwszy zarzut polega na tym, że kobieta "zatrzymała małoletniego poniżej lat 15 wbrew woli powołanych do opieki rodziców." Prokuratura ustaliła, że było to w okresie od 21 lutego do 11 marca w Łomży i Białowieży (woj. podlaskie).

Czytaj też: Koronawirus: Twierdza Podlasie. Jakim sposobem tam nie ma przypadków?

Drugi zarzut, który usłyszała 34-latka, polega na "obcowania płciowym z małoletnim poniżej 15 lat i poddaniu małoletniego innym czynnościom seksualnym". Za to przestępstwo grozi 12 lat więzienia. Prokuratura nie informuje, czy pokrzywdzonym chłopcem był uczeń kobiety.

Kobieta przebywa obecnie na wolności. Sąd Rejonowy w Łomży nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Czytaj także: Białystok. Siedział przy dworcu PKS. Krew na szyi i na rękach

Wobec Justyny D. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. 34-latka ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego dziecka i kontaktowania się z nim. Otrzymała też zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Nie może też opuszczać kraju.

Tak wygląda powrót Polaków z zagranicy. Procedury na granicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.