Miasto kupuje drona. Sprawdź, do czego będzie służył

2019-10-22 14:02 jch
Miasto kupuje drona. Sprawdź, do czego będzie służył
Autor: Pixabay Miasto kupuje drona. Sprawdź, do czego będzie służył

Już niedługo w walce ze smogiem w Białymstoku pomoże nowoczesny dron wyposażony w kamery i analizator do pobierania próbek z powietrza. Sprzęt trafi do Straży Miejskiej, która już korzysta ze specjalnego pojazdu do badania jakości powietrza. Przetarg na zakup drona potrwa do 28 października.

Miasto Białystok ogłosił przetarg na zakup drona. Ten ma być wykorzystywany do ustalania miejsc, w których dochodzi do nielegalnego spalania śmieci i innych szkodliwych materiałów. Urządzenie pozwoli na wykonywanie pomiarów w wielu punktach miasta, przede wszystkim na osiedlach domów jednorodzinnych i w strefach przemysłowych.

Dron, dzięki zainstalowanej aparaturze, będzie miał możliwość wykrywania niepożądanych źródeł emisji zanieczyszczeń. W wyniku kontroli prowadzonych z użyciem drona zostaną zidentyfikowane osoby spalające niedozwolone materiały.

To przyczyni się do wyeliminowania tego zjawiska, a w konsekwencji poprawi jakość i czystość powietrza w mieście.

Ten bezzałogowy samolot dzięki zainstalowanej aparaturze, będzie miał możliwość wykrywania niepożądanych źródeł emisji zanieczyszczeń. W wyniku kontroli prowadzonych z użyciem drona zostaną zidentyfikowane osoby spalające niedozwolone materiały. To przyczyni się do wyeliminowania tego zjawiska, a w konsekwencji poprawi jakość i czystość powietrza w mieście.

Przypomnijmy, że niedawno Straż Miejska w Białymstoku wzbogaciła się o tzw. "smogobusa". Pojazd kosztował 454 tys. złotych, wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu strażnicy miejscy będą mogli sprawdzić poziom zanieczyszczenia powietrza na terenie miasta. Czytaj tutaj: Smogobus wytropi palących śmieci w piecach [AUDIO]

Bimbru na Podlasiu nie będzie! Uzbrojeni funkcjonariusze KAS zlikwidowali gigantyczną leśną bimbrownię. Zobacz WIDEO: