Naukowcy z UwB z dofinansowaniem. Otrzymają w sumie 380 tys. złotych

2019-12-07 8:20 jch,inf. prasowa
Naukowcy z UwB z dofinansowaniem. Otrzymają w sumie 380 tys. złotych
Autor: UwB Naukowcy z UwB z dofinansowaniem. Otrzymają w sumie 380 tys. złotych

Naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku zostali docenieni przez Narodowe Centrum Nauki, które rozstrzygnęło konkurs MINIATURA 3. Dziesięciu naukowców otrzyma dofinansowanie na swoje działania naukowe.

W konkursie MINIATURA można zdobyć środki m.in. na badania wstępne, staż naukowy, wyjazd badawczy albo konsultacyjny. Jak informuje NCN, dofinansowanie ma pomóc młodym naukowcom w przygotowaniu przyszłego projektu badawczego.

Najwięcej, bo 3 zakwalifikowane do wsparcia wnioski, przygotowali pracownicy Wydziału Chemii. Za uzyskane środki będą mogli zrealizować badania wstępne do swoich projektów. Z Wydziału Biologii dofinansowanie otrzyma dr Ewa Olchowik-Grabarek, a także dr Magdalena Fiłoc.

Narodowe Centrum Nauki, docenił też 2 wnioski badaczek z Wydziału Ekonomii i Finansów. MINIATURY trafią też do Instytutu Socjologii. Dofinansowanie w ramach konkursu (30 030 zł) otrzymał także dr Adam Bonda z Wydziału Fizyki. Przeznaczy je na badania wstępne w projekcie „Badania wielowarstwowych układów ferromagnetyk/półprzewodnik metodami ultraszybkiej dynamiki magnetyzacji”.