Podlaskie: Matka oskarżona o zabicie noworodka. Grozi jej dożywocie!

2020-04-02 13:30 PT
Podlaskie: Matka oskarżona o zabicie noworodka. Grozi jej dożywocie!
Autor: Pixabay.com Podlaskie: Matka oskarżona o zabicie noworodka. Grozi jej dożywocie!

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie P. Kobieta w lipcu ubiegłego roku miała w zamiarze bezpośrednim doprowadzić do śmierci swoje nowo narodzone dziecko. Zwłoki niemowlęcia odkryto w pojemniku, który stał w ogrodzie na jednej z posesji w gminie Zbójna. Podejrzana nie przyznaje się do winy. Matce noworodka grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Akt oskarżenia do Sąd Okręgowego w Łomży skierowano w miniony wtorek (31 marca). Co dokładnie zarzucono podejrzanej? - W bliżej nieustalonym dniu, na początku miesiąca lipca 2019 roku w miejscowości Gawrychy, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swego nowo narodzonego dziecka. Bezpośrednio po porodzie spowodowała uraz okolicy potylicznej, a następnie ukryła dziecko, pozostawiając je bez należytej opieki, w następstwie czego doszło do jego zgonu - przekazał Rafał Kaczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Ciąża oskarżonej kobiety miała być ukrywana przed obcymi ludźmi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że policję o sprawie powiadomił lekarz.

- W toku postępowania wobec Katarzyny P. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodał Rafał Kaczyński.

Express Biedrzyckiej - Małgorzata Kidawa-Błońska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.