Ponad 12 milionów zł do budżetu. To rezultat kontroli podlaskiej KAS

2020-01-25 19:12 vera
Ponad 12 milionów zł do budżetu. To efekt kontroli podlaskiej KAS
Autor: Pixabay Ponad 12 milionów zł do budżetu. To efekt kontroli podlaskiej KAS

Dzięki działaniom podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej, do budżetu państwa wpłynęło ponad 12 milionów złotych zaległości podatkowych wraz z odsetkami. To rezultat kontroli jednego z mazowieckich podatników.

Pracownicy KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrolę, a następnie wszczęli postępowanie podatkowe wobec jednego z podatników z woj. mazowieckiego.

Czytaj także: Podlaskie. Zaczęło się od SMS-a. Zamiast 3,41 zł z konta zniknęło mu kilka tysięcy!

- Analiza dokumentacji, transakcji finansowych oraz zawieranych umów pozwoliła na ustalenie, że podatnik ten nie wykazał i nie uiścił podatku PIT od dochodów uzyskanych z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów innej spółki kapitałowej informuje asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Jak ustalili pracownicy KAS, kontrolowany podatnik zastosował nieuprawnione zwolnienie z opodatkowania podatkiem PIT w ramach tzw. „neutralnej podatkowo transakcji wymiany udziałów". - Zwolnienie to nie ma bowiem zastosowania w sytuacji, gdy jedną ze stron wymiany jest spółka kapitałowa w organizacji, co w niniejszej sprawie miało miejsce - wyjaśnia asp. Czarnecki.

Czytaj także: Obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA. Co to oznacza?

Dzięki kontroli podlaskiej KAS do budżetu państwa wpłynęło łącznie ponad 12 milionów złotych.

Zobacz WIDEO: Białystok. "Mój synek to 4-letni niemowlak". Niepełnosprawna mama prosi o pomoc