Pościg za kierowcą w Białymstoku. Wjechał autem na chodnik!

2020-03-27 12:54 vera
Pościg za kierowcą w Białymstoku. Wjechał autem na chodnik!
Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Pościg za kierowcą w Białymstoku. Wjechał autem na chodnik!

W czwartek policjanci z Białegostoku zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym i miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei drugi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i został zatrzymany po pościgu ulicami miasta.

W czwartek około godz. 10 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Było to na osiedlu Starosielce (czytaj też: Zakrwawiony 19-latek w rejonie pętli autobusowej w Staorosielcach). Policjanci w rozmowie z kierowcą od razu wyczuli od niego alkohol.

Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Choroszcz miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

- W trakcie sprawdzania 35-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że ma on również aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2021 roku - informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. - Ponadto, zatrzymany kierowca był poszukiwany listem gończym przez prokuraturę do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

35-latek natychmiast trafił do aresztu.

Wczoraj policjanci zatrzymali też innego pijanego kierowcę. Wpadł on w ręce mundurowych na ul. Wiosennej na osiedlu Nowe Miasto (czytaj też: Podczas nabożeństwa w cerkwi na Nowym Mieście interweniowała policja). Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę nissana.

- Kierowca widząc policjantów zaczął uciekać jadąc po chodniku ulicą Słoneczną - kontynuuje oficer prasowy. - Tam, tuż przy wjeździe na stację gazu mundurowi zakończyli rajd 35-latka.

Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Czytaj także: Pijana kobieta w centrum Białegostoku. Spowodowała kolizję i uciekła [ZDJĘCIA]

35-latek natychmiast stracił prawo jazdy, a minioną noc spędził w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.