Politechnika Białostocka. Ruszyły zapisy na studia magisterskie

2020-01-14 14:05 jch
Ruszyły zapisy na studia magisterskie na Politechnice Białostockiej
Autor: Paweł Tadejko/Politechnika Białostocka Ruszyły zapisy na studia magisterskie na Politechnice Białostockiej

Ruszyły zapisy na studia magisterskie na Politechnice Białostockiej. Na kandydatów czeka 19 kierunków i prawie tysiąc miejsc. Od wtorku 14 stycznia można logować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK).

Na stacjonarne studia II stopnia Politechnika Białostocka planuje przyjąć łącznie 920 osób. Do wyboru jest 19 kierunków.

  • Wydział Architektury zaprasza kandydatów na dwa kierunki: architektura i architektura wnętrz.
  • Na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku można studiować: architekturę krajobrazu, biotechnologię, budownictwo, gospodarkę przestrzenną, inżynierię środowiska, inżynierię rolno-spożywczą i leśną, a także leśnictwo.
  • Wydział Elektryczny otworzył rekrutację na kierunki: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika.
  • Wydział Informatyki proponuje informatykę oraz matematykę stosowaną.
  • Na logistykę (w języku polskim i angielskim) oraz zarządzanie i inżynierię produkcji zaprasza Wydział Inżynierii Zarządzania.
  • Na Wydziale Mechanicznym są do wyboru: inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika. Natomiast w formie niestacjonarnej uczelnia oferuje łącznie 80 miejsc na trzech kierunkach: informatyka, logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Rejestracja na wszystkie kierunki na Politechnice Białostockiej zakończy się 10 lutego o godzinie 15. Listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia poznamy 14 lutego.

- Następnie, od 15 do 18 lutego (z wyłączeniem niedzieli), kandydaci powinni złożyć komplet wymaganych dokumentów do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych i tym samym potwierdzić chęć studiowania na Politechnice Białostockiej. Ostateczną listę przyjętych na pierwszy rok studiów poznamy 20 lutego - informuje Dorota Sawicka, Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej.