Szukają statystów do filmu o Zenku Martyniuku

2019-10-10 9:11 Jacek Chlewicki
Zenon Martyniuk
Autor: Paweł Jakubowski Zenon Martyniuk

W woj. podlaskim trwają zdjęcia do filmu biograficznego o królu disco polo. Każdy może w nim zagrać. Trwają poszukiwania statystów.

W lutym 2019 roku ruszyły zdjęcia do filmu "Zenek" opowiadającym historię Zenka Martyniuka. W rolę króla disco polo wcieli się znany z filmu "80 milionów" i "Pitbull. Nowe porządki" Krzysztof Czeczot. Reżyserem filmu jest Jan Hryniak.

Zdjęcia do tej produkcji powstają w woj. podlaskim, m.in. w takich miejscowościach jak Białystok, Bielsk Podlaski, Narew, Czeremcha i Dubicze Cerkiewne.

Agencja Stars Impresariat zajmująca się organizowaniem castingów ogłosiła niedawno, że poszukuje statystów do filmu. Firma czeka na wiadomości e-mail, w których chętni podadzą swoje imię i nazwisko, wiek, aktualne zdjęcie, numer telefonu i miasto zamieszkania. Firma zapewni dojazd z Białegostoku na plan filmowy.

W piątek 11 października ekipa filmowa będzie kręcić zdjęcia w miejscowości Narew. Trwają ostatnie zapisy na ten termin. Agencja obiecuje wynagrodzenie w wysokości 100 zł. W kolejnych dniach ekipa filmowa pojawi się w Tanicy Nowej oraz w niedzielę 13 października w Kleszczelach.

Zenon Martyniuk urodził się w miejscowości Gredele w powiecie bielskim. Obecnie mieszka ze swoją żoną Danutą pod Białymstokiem. Przyjęło się, że jest królem disco polo. Jest liderem zespołu Akcent, który powstał w 1989 roku. Drugim członkiem zespołu jest Ryszard Warot. Największe hity disco polo tej grupy to: Przekorny los, Życie to są chwile, Kochana wierzę w miłość czy Przez twe oczy zielone. Ten ostatni utwór ma na swoim koncie 160 mln wyświetleń na YouTube. W 2019 roku powstał mural z podobizną Zenka Martyniuka. Mural powstał na osiedlu Dziesięciny przy ul. Hallera 25 w Białymstoku.

Zobacz też: Gwiazdor disco polo pocięty maczetą [WIDEO]