W TIR-ze miały być lodówki. Celnicy odkryli coś zupełnie innego, wartego 3 mln zł [WIDEO]

2019-11-08 11:20 vera
Zamiast lodówek, przewoził nielegalne papierosy warte 3 mln złotych [WIDEO]
Autor: Podlaska KAS Zamiast lodówek, przewoził nielegalne papierosy warte 3 mln złotych [WIDEO]

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego przechwycili transport 228 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w tirze, który miał przewozić lodówki.

Do kontroli doszło w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Ciężarówką na litewskich numerach rejestracyjnych kierował 42-letni Litwin. W naczepie tira miały znajdować się lodówki do wina.

Czytaj także: Straż Graniczna ogłosiła nabór. Zobacz, ile można zarobić! [ZDJĘCIA]

Samochód został prześwietlony i poddany kontroli z wykorzystaniem Gotama – służbowego owczarka belgijskiego wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych.

- W trakcie sprawdzania naczepy okazało się, że w kartonowych pudłach, zamiast deklarowanych lodówek znajdą się białoruskie papierosy – w sumie 228 tysięcy paczek, o szacunkowej wartości rynkowej ok. 3 milionów złotych - informuje asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego wszczęli przeciwko litewskiemu kierowcy sprawę karną skarbową rekwirując papierosy oraz ciężarówkę wykorzystaną do ich przewozu.

Mężczyzna został zatrzymany i postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.