13-letni Maciek przegrał walkę z nowotworem. Dziś najbliżsi pożegnają chłopca

2019-11-06 8:21
13-letni Maciek przegrał walkę z nowotworem. Dziś najbliżsi pożegnają chłopca
Autor: Fundacja AntyRak/Facebook

Mocno trzymaliśmy kciuki za Maćka, jednak straszliwa choroba wygrała... Chłopiec zmarł w poniedziałek, 4 listopada, w wieku zaledwie 13 lat. Rodzina prosi o nieprzynoszenie kwiatów na pogrzeb. Zamiast tego chcą, by każdy wsparł fundację AntyRak.

Chłopiec z Murowańca zachorował nagle. W lutym tego roku padła diagnoza - złośliwy nowotwór pnia mózgu. Guz nieoperacyjny. Koledzy i koleżanki ze szkoły Maćka organizowali zbiórki i biegi. Robili co mogli, by pomóc chłopcy przezwyciężyć chorobę. W akcję zaangażowaliśmy się także my. Podczas jednej ze zbiórek odwiedziliśmy szkołę 13-latka.

- Jesteśmy wzruszeni, nie wiedzieliśmy, że mamy tylu przyjaciół, że tyle osób nas wspiera - mówiła naszemu reporterowi Justyna Wydrzyńska, mama Macieja.

Cały materiał znajdziecie tutaj: Pospolite ruszenie w Białych Błotach. Mnóstwo ludzi przyszło pomóc 12-letniemu Maciejowi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rodzina robiła co mogła, by znaleźć sposób na leczenie chłopca. Z pomocą przyszła także fundacja AntyRak. Niestety w poniedziałek Maciek zmarł... 

Pogrzeb chłopca odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Białych Błotach dziś (6 listopada) o godz. 14. Rodzina 13-latka w nekrologu prosi „W zamian za kwiaty prosimy o symboliczne datki do puszki AntyRak”.

Cała redakcja składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz przyjaciołom, którzy do końca walczyli o życie Maćka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE