24 października: Pogoda na dziś. Prognoza na sobotę

2020-10-23 14:52 EIB, PAP
24 października: Pogoda na dziś. Prognoza na sobotę
Autor: Pixabay 24 października: Pogoda na dziś. Prognoza na sobotę

Jaka będzie pogoda w sobotę, 24.10.2020? Meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości. Czeka nas wyjątkowo ponury dzień. Lepiej nie wychodzić z domu bez parasola. Lokalnie mogą też wystąpić burze.

24 października: Pogoda na dziś. Prognoza na sobotę

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą rozległe niże znad północy kontynentu. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Skandynawią, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad krańce północne napłynie powietrze polarne morskie.

W sobotę (24.10.2020) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami mogą wystąpić  przelotne opady deszczu.

Lokalnie na Warmii, Mazurach i Podlasiu możliwe burze. Prognozowana suma opadów na Mazurach do 15 mm, a na Podlasiu do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 11 st. C na północnym wschodzie oraz Podhalu do 16 st. C lokalnie na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Podczas burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h. W Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h, a w Sudetach do 65 km/h  - informuje PAP.

Zobacz także: Kiedy przyjdzie zima? Amerykańska prognoza pogody na zimę 2020/2021

Wielogodzinne kolejki do wymazów