Białe Błota: Ogołocili klomb z pięknych pelargonii! "To musieli być fachowcy"

2021-06-11 10:30
Białe Błota: Ogołocili klomb z pięknych pelargonii!  To musieli być fachowcy
Autor: UG Białe Błota Białe Błota: Ogołocili klomb z pięknych pelargonii! "To musieli być fachowcy"

Nieznani sprawcy połakomili się na pelargonie, które zdobiły okazały klomb zlokalizowany tuż przed budynkiem Urzędu Gminy w Białych Błotach. Klomb cieszy oko, zwłaszcza o tej porze roku, gdy kwitnące rośliny mienią się gamą barw, wabiąc swoim zapachem. - Być może dlatego uroki gminnego klombu skusiły również amatorów cudzej własności - wyjaśnia gmina.

Jak przypuszcza UG Białe Błota, do pracy wzięli się z fachowym zacięciem, bowiem wykopując rośliny zadbali, by nie uszkodzić korzeni. Być może więc gminne pelargonie zdobią teraz jakiś balkon lub rabatkę. Niestety z pewną stratą dla estetyki publicznej przestrzeni.

Zobacz: Złodziej drogich perfum poszukiwany! Policja z Nakła prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

- Odwołując się do poczucia lokalnego patriotyzmu oraz zwykłej przyzwoitości, apelujemy do nieznanych sprawców: nie kradnijcie nam pelargonii oraz innych roślin z klombu, zasadzonych z myślą o przechodniach i mieszkańcach. Gminny klomb otoczony jest przez nas szczególną opieką - mówią urzędnicy.

I dodają: - Służymy radą, gdzie kwiaty i sadzonki można otrzymać legalnie oraz po dobrej cenie - bez konieczności przekopywania gminnego klombu pod osłoną nocy - kwituje. 

Czarne jagody, czyli borówki czernice: właściwości zdrowotne i odżywcze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE