Burze, grad i wiatr do 90 km/h! Eksperci alarmują [Prognoza IMGW na 5.08.2023]

i

Autor: pixabay.com Burze, grad i wiatr do 90 km/h! Eksperci alarmują [Prognoza IMGW na 5.08.2023]

uwaga!

Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW ostrzega mieszkańców

2023-09-13 7:28

Póki co pogoda dopisuje i prognozy na najbliższe godziny są doskonałe, jednak eksperci zapowiadają załamanie. Temperatura ma spaść o kilka stopni. Synoptycy IMGW przewidują także wystąpienie burz z gradem. Szczegóły podajemy poniżej!

Gwałtowne załamanie pogody w Bydgoszczy! IMGW ostrzega przed burzami z gradem [13.09.2023]

Burze w Bydgoszczy i regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać od godz. 12:00 do godz. 20:00. Pewne jest, że nastąpi spory spadek temperatury.

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1 - wyjaśnia Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany