Bydgoscy kierowcy nic nie robią sobie z czerwonego światła! Tak łamią przepisy [WIDEO]

2019-10-10 14:21 AG

Brak rozsądku i pośpiech nadal są widoczne na naszych drogach. Takie zachowania zarejestrowali policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Wykorzystując policyjne Mobilne Centrum Monitoringu dyscyplinowali tych, którzy nie przestrzegają znaków oraz sygnałów drogowych.

Dzisiaj rano przez blisko dwie godziny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili działania, podczas których ujawniali kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Tym razem przyglądali się kierowcom, którzy poruszali się ulicą Armii Krajowej w stronę Bydgoszczy na wysokości ulicy Zamczysko.

Przekonał się o tym jeden z kierowców, który najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i przede wszystkim nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Kierowca białego peugeota, aby uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, który zaczął zwalniać w wyniku zmiany sygnalizacji świetlnej, nagle odbił w lewo i zjechał na przeciwny pas ruchu. Moment ten zarejestrowała policyjna kamera Mobilnego Centrum Monitoringu. Policjant, który obserwował na monitorze zachowania kierowców, widząc tę sytuację, natychmiast poszedł do kierowcy peugeota i kazał mu zjechać we wskazane miejsce. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze ujawnili łącznie sześć wykroczeń, z czego pięć dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Wszyscy zostali ukarali mandatami karnymi.