Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2024: matematyka. Mamy arkusze CKE i odpowiedzi. To zadanie wzbudziło mnóstwo emocji, a rozwiązanie jest banalne! 15.05.2024 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2024-05-15 17:03

Egzamin ósmoklasisty 2024: matematyka. Egzamin ósmoklasisty 2024 rozpoczął się już na dobre. W środę, 15.05.2024 uczniowie ósmych klas szkół podstawowych mierzą się z matematyką, czyli królową nauk! To przedmiot, którego uczniowie obawiają się chyba najbardziej. Matematyka nigdy nie należała do najłatwiejszych, a zadania w arkuszach CKE mogą być naprawdę różne. Co znalazło się na egzaminie z matematyki? Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie otrzymali arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jakie zadania się w nich znalazły? W tym artykule znajdziecie bieżące informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki, komentarze maturzystów, arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi oraz bieżące doniesienia z przebiegu egzaminu. Egzamin ósmoklasisty z matematyki - przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Najważniejsze informacje w jednym miejscu. Śledźcie relację na żywo w SE.pl!

Egzamin ósmoklasisty 2024: matematyka. Arkusze CKE i odpowiedzi z matematyki 2024

Egzamin ósmoklasisty 2024 wchodzi w kolejny etap. We wtorek, 14 maja uczniowie ósmych klas mierzyli się z językiem polskim. Egzaminowi towarzyszyły silne emocje i często skrajne komentarze. Niektórzy cieszyli się z przebiegu egzaminu, inni wręcz przeciwnie. Teraz przed ósmoklasistami kolejne wyzwanie. Tym razem będzie to królowa nauk. W środę, o godz. 9:00 uczniowie otrzymali arkusze CKE z zadaniami z matematyki. Na rozwiązanie zadań jest i 100 minut.

"Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać" - zaznacza w oficjalnym komunikacie CKE.

Ciekawostką jest, że podczas egzaminu, ósmoklasiści będą mogli się poczuć trochę jak ich starsi koledzy ze szkół średnich. Tego samego dnia tegoroczni maturzyści również mierzą się z matematyką - na poziomie rozszerzonym.

Arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z matematyki. Sprawdź, jakie zadania pojawiły się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki

Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki - relacja na żywo

Wprawdzie egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać, jednak to od jego wyniku zależy możliwość dostania się do wymarzonej szkoły średniej. Stawka jest więc bardzo wysoka! O przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki, jego przebiegu, a także o emocjach towarzyszących uczniom będziemy na bieżąco informować w naszej relacji na żywo. Dowiecie się również o ewentualnych przeciekach, pewniakach, a także poznacie zawartość arkuszy CKE i sugerowane odpowiedzi. Wszystko w jednym miejscu w relacji na SE.pl! Bądźcie z nami!

QUIZ. Matematyka z czasów szkolnych. Bez 8/10 nie pokazuj się nauczycielce!

Pytanie 1 z 10
Które z nich jest bryłą obrotową?
Przed egzaminem ósmoklasisty w Szczecinie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki