Juwenalia na UTP w tym roku symboliczne. Co na to studenci? [AUDIO]

2016-05-18 10:10
W tym roku studenci UTP nie doczekają się hucznych juwenaliów
Autor: Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA W tym roku studenci UTP nie doczekają się hucznych juwenaliów

Skromne – bez hucznych imprez i koncertów. Takie będą tegoroczne juwenalia Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. 

Październikowa tragedia, w której zginęły trzy osoby odcisnęła swoje piętno na planach kierujących uczelnią , więc nie możemy liczyć na masowe imprezy.

- Władze rektorskie są w tym roku szczególnie uczulone. Bezwzględnie trzymamy się wszelkich zasad bezpieczeństwa. W wielu przypadkach nie było możliwe spełnienie tych wymogów. W związku z tym, nie będzie masowych koncertów na terenie otwartym - wyjaśnia Mieczysław Naparty, rzecznik UTP.

Mieczysław Naparty o tegorocznych juwenaliach:

Władze uczelni przyznają, że studenci nie do końca godzą się z narzuconymi restrykcjami. Negocjacje ich propozycji trwały bardzo długo. Prosili m.in. o możliwość organizacji imprez w klubach wraz ze sprzedażą alkoholu. Wszystkie decyzje rektora były konsultowane z odpowiednimi służbami i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości uczelnia zakładała, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Dlatego też dopiero w tym tygodniu rektor UTP podpisał program juwenaliów.

Co czeka na żaków?

Głównie imprezy sportowe, m.in. turniej piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. A także konkurs jedzenia na czas, wyścig o puchar dziekana wydziału inżynierii mechanicznej, bitwa balonowa czy zumba w plenerze.

Studenci narzekają na brak informacji o programie juwenaliów:

Bydgoskie juwenalia ruszają 30 maja. Organizowane są przez kilka uczelni.

Z Mieczysławem Napartym oraz studentami rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA.

Czytaj także: Bydgoski Festiwal Nauki 2016: zobaczymy legalnie i za darmo klasyki komedii [AUDIO]​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE