Kochają Bydgoszcz. Dlatego... segregują śmieci. Walentynkowa akcja miasta [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-02-14 16:00 DL
Kochają Bydgoszcz. Dlatego... segregują śmieci. Walentynkowa akcja miasta
Autor: Dorota Lakner Kochają Bydgoszcz. Dlatego... segregują śmieci. Walentynkowa akcja miasta

„Kocham Bydgoszcz! Segreguję śmieci”. Taka walentynkowo - ekologiczna akcja odbyła się w Bydgoszczy. Mieszkańcy, którzy sfotografowali się z wielkim sercem, otrzymali ekozestaw, który ułatwi segregację śmieci. Ekoserce stanęło przy ul. Mostowej.

-Postanowiliśmy uczcić Walentynki w nietypowy sposób, dlatego spotykamy się przy ulicy Mostowej. Mieszkańcy mogą sobie wykonać pamiątkowe zdjęcie, wszystkim dajemy serduszka z napisem „Kocham Bydgoszcz! Segreguję śmieci” i przy okazji tego święta, rozdajemy pakiety, które mają nam pomóc w domowej segregacji odpadów - mówi Natalia Babachanian z Biura komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

-Przyjemna akcja i myślę, że potrzebna. Bo przed chwilą się dowiedziałem, że metale też wrzucamy do żółtego pojemnika.

Troska o najbliższe otoczenie to też rodzaj miłości. Dlatego miasto zdecydowało się na taką akcję. To mieszkańcom się spodobało.

-Pierwszy raz z taką akcją się spotykamy, ale myślę, że to dobra okazja, żeby zwrócić uwagę, że jest jakiś problem i trzeba coś z tym zrobić.

W ekozestawie znalazły się specjalne naklejki na pojemniki do segregacji śmieci w domu, do tego ulotki, gdzie można znaleźć informacje o jakości powietrza w Bydgoszczy, ekologiczne, papierowe długopisy i ekologiczna torba na zakupy.

Zdjęcia z akcji można zobaczyć na oficjalnych stronach miasta: bydgoszcz.pl oraz czystabydgoszcz.pl

Wszyscy ci, którzy nie zdążyli wziąć udziału w piątkowej akcji mogą przez cały weekend zrobić sobie zdjęcie z ukochaną osobą w ramce i przesłać ją na adres mailowy: eko@um.bydgoszcz.pl. Na wszystkich uczestników naszej akcji czekają wspaniałe zestawy ułatwiające bycie eko! W mailu zwrotnym pracownicy urzędu miasta wyślą prośbę o podpisanie niezbędnych zgód oraz przesłanie podpisanych dokumentów w formie skanu lub zdjęcia.

gdzie: Amfiteatr przy ul. Mostowej
kiedy: 14 lutego 2020 r.
godz.: 12.00 -14.00

ZOBACZ: DK 5 sparaliżowana przez tira! Droga całkowicie zamknięta! Obowiązują objazdy