Lekarz z Bydgoszczy walczy z mobingiem w służbie zdrowia i szykuje szkolenie [AUDIO]

2020-01-08 20:48 DO
rezydent
Autor: DO

Lekarz z Bydgoszczy walczy z mobingiem w służbie zdrowia, bo to wciąż duży problem. Bartosz Fiałek z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy organizuje szkolenie dla medyków z Kujaw i Pomorza. Tam dowiedzą się, czym jest mobing i jak na niego reagować.

Bartosz Fiałek sam ma doświadczenia związane z mobingiem. W ubiegłym roku do sieci trafiła szokująca rozmowa z dyrektorskiego gabinetu. Z ust ówczesnego wiceszefa szpitala Biziela padły ostre słowa w stosunku do rezydenta. Zbigniewowi Sobocińskiemu nie spodobało się, że Bartosz Fiałek powiadomił Państwową Inspekcję Pracy o brakach kadrowych na oddziale ratunkowym. Szpital kilka miesięcy temu zdecydował, że lekarze z klinik tymczasowo mają przyjmować pacjentów też na SOR-ze. Rezydent rozmowę nagrał. Było słychać wulgaryzmy, które padły z ust wiceszefa szpitala.


- Byłem poniżany, grożono mi zakończeniem rezydentury, zarzucano mi bezpodstawnie dezorganizację pracy szpitala – wymienia Bartosz Fiałek.


Lekarz ze szpitala Biziela organizuje szkolenie dla medyków, którzy czują, że są poddawani mobingowi.


- Wielokrotnie lekarze i inni pracownicy służby zdrowia nie wiedzą, kiedy poddawani są mobingowi. Podczas tego szkolenia, będziemy chcieli pokazać, kiedy są już w tej sytuacji, gdzie nieakceptowalne praktyki są uskuteczniane, co robić, gdzie się zgłaszać – dodaje Bartosz Fiałek.


Bydgoskie szkolenie 18 stycznia.

Bartosz Fiałek opowiada, czego dowiedzą się lekarze podczas szkolenia: