Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus. Rząd pozwala na organizację wesel w Polsce [ZNOSZENIE OGRANICZEŃ WESELA KORONAWIRUS 27.05.2020]

2020-05-27 11:32
Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus. Rząd pozwala na organizację wesel w Polsce
Autor: Pixabay Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus. Rząd pozwala na organizację wesel w Polsce

Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus. Rząd Polski poinformował podczas konferencji prasowej o znoszeniu kolejnych obostrzeń w życiu społecznym Polaków. Jak będzie wyglądała organizacja wesel w czasie koronawirusa? Ilu gości na weselu będzie mogła gościć para młoda? Jak zorganizować wesele 2020 w czasie epidemii koronawirusa?

Spis treści

  1. Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus
  2. Odmrażanie wesel w Polsce - na jakich zasadach można organizować wesele
  3. Odmrażanie wesel w Polsce - obsługa wesela
  4. IV ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ - wesela

Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus

Podczas konferencji prasowej, którą w środę (27.05.2020) zorganizowali przedstawiciele polskiego rządu, poinformowano o planach odmrażania wesel. Branża weselna zastała zamrożona z powodu wybuchu epidemii koronawirusa. W środę rząd poinformował o tym, na jakich zasadach będzie można organizować wesela w czasie epidemii koronawirusa. 

ZOBACZ TAKŻE: Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wiadomości. Są kolejne przypadki zakażeń koronawirusem [27.05.2020]

Odmrażanie wesel w Polsce - na jakich zasadach można organizować wesele

Na ilu gości można organizować wesele w czasie koronawirusa? Według najnowszych wytycznych rządu, para młoda może zaprosić na wesele 150 gości. Na jednego gościa weselnego ma przypadać 4 metry kwadratowe. Organizatorzy wesela muszą wiedzieć, że do tej powierzchni wliczają się korytarze, tarasy, altanki, czyli wszystkie miejsca, po których mogą poruszać się goście weselni. 

Para młoda planując rozsadzanie gości weselnych przy stołach musi wiedzieć o tym, że osoby te nie mogą siedzieć na wprost siebie,a ci, którzy siedzą obok siebie mają około 50 cm odległości. Między jednym, a drugim stołem, musi być zachowana odległość co najmniej 1,5 metra.

Przedstawiciele rządu sugerują, by w miarę możliwości, przy stolikach siedziały osoby z tej samej rodziny lub z jednego domu.

Odmrażanie wesel w Polsce - obsługa wesela

Na jednego kelnera może przypadać 15 gości weselnych. Ten sam kelner nie może obsługiwać gości z innej grupy weselników. Obsługa wesela nie musi przebywać na sali weselnej w maseczkach chroniących usta i nos.

IV ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ - wesela

Od dnia 6 czerwca para młoda może zaprosić na wesele do 150 gości. Uczestnicy wesela nie muszą nosić maseczek.

Suknia ślubna na stuletnią rocznicę urodzin Jana Pawła II
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE