Puchar i Superpuchar Polski do zobaczenia w Bydgoszczy

2019-10-08 17:40 DO
puchar
Autor: Dawid Olszewski

W związku z zaginięciem trofeów za zdobycie Pucharu Polski i Superpucharu Polski przez Zawiszę, Bydgoszcz otrzymała od PZPN repliki. Bydgoszczanie mogą już je oglądać w Galerii Sportu przy ul. Gdańskiej 163.

Puchar i Superpuchar Polski można już podziwiać w Bydgoszczy. Nowe repliki trofeów, które piłkarze Zawiszy zdobyli pięć lat temu, można już oglądać w Galerii Sportu Bydgoskiego. To prezent od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Trofea prezentowali Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, Eugeniusz Nowak z PZPN oraz Michał Jarocha z Galerii Sportu Bydgoskiego.

- Znamy historię tych trofeów. One powinny być tu od dawna. Niestety nie udało się ich odzyskać. Rozmawiałem między innymi z prezesem Bonkiem, czy jest możliwe, by repliki można było pozyskać. Pan prezes powiedział, że jest to możliwe - mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Nagrody zdobyte przez bydgoskich piłkarzy kilka lat temu zniknęły po upadku WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. Prokuratorskie śledztwo w sprawie trofeów zostało umorzone.

O nowych eksponatach Galerii Sportu Bydgoskiego mówią Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy oraz Eugeniusz Nowak z PZPN: