Szybka zamiana miejsc. Co wydarzyło się w ciężarówce?

2020-11-26 13:43 EIB
Szybka zamiana miejsc. Co wydarzyło się w ciężarówce?
Autor: Pixabay Szybka zamiana miejsc. Co wydarzyło się w ciężarówce?

Kierujący ciężarowym manem, krótko przed kontrolą drogową, zamienił się z pasażerem miejscami. Ta dość nietypowa sytuacja nie umknęła uwadze mundurowych. Jak się okazało, kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, stąd ta zamiana.

Do zdarzenia doszło w środę (25.11.20) na skrzyżowaniu ulic Lotniczej i Solidarności w Grudziądzu. Tam funkcjonariusze „drogówki”, jadący za ciężarowym manem, dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Mężczyzna dostosował się do polecenia policjantów. Pojazd zjechał ze skrzyżowania i zatrzymał się. Za kierownicą jednak nie siedziała już ta sama osoba, której mundurowi dali sygnał. Co oczywiście nie umknęło „czujnemu oku” policjantów. Mężczyźni zdążyli zamienić się miejscami, a powód tego był prosty – kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Zobacz: Szaleniec na A1! Miał na liczniku tyle, że ciężko w to uwierzyć! [WIDEO]

W czasie kontroli obaj przyznali się do próby oszustwa i obaj też zostali ukarani mandatami. 19-latek za brak prawa jazdy dla danej kategorii pojazdu, a 39-latek za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę niemającą wymaganych uprawnień.

Mandaty na przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy