Zapłacił prawie 7 tys. zł za bilet parkingowy na bydgoskim lotnisku! Jak to możliwe?!

i

Autor: Pit1233/Wikipedia.pl Zapłacił prawie 7 tys. zł za bilet parkingowy na bydgoskim lotnisku! Jak to możliwe?!

Kosmiczna kwota

Zapłacił prawie 7 tys. zł za bilet parkingowy na bydgoskim lotnisku! Jak to możliwe?!

2023-01-31 11:24

Na parkingu bydgoskiego lotniska można parkować maksymalnie 30 dni na bilecie jednorazowym. Trzeba jednak liczyć się z czasami niemałą opłatą. Każda godzina generuje koszty. Ile zapłacimy za 5 dni postoju? Jeden z bydgoszczan opublikował w internecie zdjęcie paragonu. Jak informuje Radio ESKA, kierowca zaparkował pojazd 19 stycznia, a wyjechał z niego 24 stycznia. Łącznie było to 112 godzin i 26 minut, za które otrzymał rachunek w wysokości… 6750 zł! Mężczyzna nie wierzył własnym oczom. Do zdarzenia natychmiast odniosło się bydgoskie lotnisko.

Kosmiczna cena za parking na lotnisku w Bydgoszczy!

Parking przy bydgoskim lotnisku działa w znanym wszystkim systemie. Wjeżdżając pobieramy bilet i otwiera nam się bramka. Następnie parkujemy pojazd. Wyjeżdżając – skanujemy bilet, który musimy opłacić, a maksymalnie możemy pozostawić pojazd na 30 dni (na jednorazowym bilecie pobranym przy bramce). Parking jest monitorowany, lecz niestrzeżony.

Pod koniec stycznia 2023 roku jeden z pasażerów opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym pokazał rachunek, który otrzymał przy wyjeździe z lotniska. Kwota była niezwykle wysoka i wyniosła 6750 zł! Pojazd stał przed lotniskiem łącznie 5 dni (112 godzin i 26 minut). A kierowca chcąc nie chcąc musiał opłacić należność, by wyjechać z parkingu - wyjaśnia Radio ESKA.

Sprawą zajął się "Express Bydgoski", który odezwał się do rzecznika Bydgoskiego Portu Lotniczego z zapytaniem, czy przypadkiem nie doszło do pomyłki. Nawet w przypadku zaparkowania pojazdu na prawie tydzień kwota do zapłaty graniczy z absurdem.

Jak się okazało – doszło do nieporozumienia, a lotnisko podjęło już decyzję o natychmiastowym zwrocie środków na kartę płatniczą kierowcy. Tak, by jak najszybciej pieniądze z powrotem trafiły do mężczyzny.

- Doszło do awarii systemu – poinformował Bydgoski Port Lotniczy dziennikarzy "Expressu". Jak dodał rzecznik lotniska w rozmowie z dziennikiem – pasażer, który padł ofiarą awarii otrzymał należytą pomoc w punkcie informacji od pracowników portu lotniczego.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
W Bydgoszczy będą remontowane samoloty F-16