Zaszczepionym dzieciom będzie łatwiej dostać się do miejskich żłobków w Bydgoszczy

2019-06-29 13:50 DO
Zaczepionym dzieciom będzie łatwiej dostać się do miejskich żłobków
Autor: whitesession/CC0/pixabay.com

Zaszczepionym dzieciom będzie łatwiej dostać się do miejskich żłobków. Tak zdecydowali bydgoscy radni. Maluchy, które przeszły obowiązkowe szczepienia mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji do placówki.

Na ostatniej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę, według której dodatkowe 15 punktów rekrutacyjnych dostanie dziecko, które przeszło wszystkie wymagane w jego wieku szczepienia. To nie dotyczy maluchów, które ze względów zdrowotnych nie mogą zostać zaszczepione.

- Robimy to tylko i wyłącznie w trosce o nasze dzieci i taka była nasza intencja. Mamy nadzieję, że tą uchwałą uda nam się przeciwdziałać zakażeniom dzieci najmłodszych - mówi Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent Bydgoszczy.

Jak informuje bydgoski ratusz, nowe przepisy mają promować szczepienia i zapobiegać wzrostowi zachorowalności na niebezpieczne choroby, w tym choroby zakaźne, które dzięki szczepieniom zostały wyeliminowane. Uchwała ma spowodować, że w społeczeństwie będzie większa świadomość na temat szczepień ochronnych.

Urzędnicy powołują się na stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej, która podkreśla, że nie ma skuteczniej ochrony przed chorobami zakaźnymi niż szczepienia ochronne.