Zimą basen na Tatrzańskim może być już dostępny dla uczniów [ZDJĘCIA]

2020-09-22 13:49

Wykonawca przygotowuje się do pierwszych odbiorów na nowym basenie na Tatrzańskim. Zimą, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, obiekt ma być udostępnimy uczniom i mieszkańcom. W grudniu zakończy się również budowa parkingu przed nowym obiektem.

Basen powstaje na działce pomiędzy salą sportową przy SP nr 67 i terenami rekreacyjnymi zagospodarowanymi w poprzednich latach (między ulicą Jarużyńską i Pod Reglami). Znajdują się tam między innymi boiska, siłownię plenerową, zestaw kalisteniki, miejsca odpoczynku pod wiatą i zadaszeniem żaglowym oraz miasteczko ruchu rowerowego. Niedawno rozbudowany został tam plac zabaw.

Zobacz także: Ile wiesz o Joannie Chyłce z książek Remigiusza Mroza? Rozwiąż nasz quiz!

Teraz przy kompleksie powstaje jeszcze parking wraz z drogą dojazdową (od strony ul. Jarużyńskiej). W pierwszym etapie w budowie jest 60 stanowisk dla samochodów i jedno dla autokaru. Wymagało to w pierwszej kolejności przebudowy uzbrojenia podziemnego oraz rozbudowy kanalizacji deszczowej. Układane są już pierwsze warstwy konstrukcyjne oraz obrzeża. Zakończenie tych prac i odbiory planowane są na grudzień.

Trzeci fordoński basen to duży 3-kondygnacyjny obiekt o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa to blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzą: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni powstało 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (2 sauny) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Wykonawca przygotowuje się do pierwszych odbiorów. Pozwolą one wystąpić o pozwolenie na użytkowanie. Przed inauguracją prowadzone będą też badania jakości wody. Uczniowie oraz mieszkańcy (w godzinach popołudniowych i wieczornych) będą mogli z niego korzystać zimą – jeśli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Koszt prac budowlanych to ponad 33 mln zł.

Kończy się budowa olimpijskiego basenu Astoria w Bydgoszczy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki