Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur! Nadciągają burze z gradem! "Zagrożenie zdrowia i życia"

2020-06-05 9:03 SCH
Burze z gradem na Warmii i Mazurach
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem na Warmii i Mazurach.

Ostrzeżenie IMGW dla województwa warmińsko-mazurskiego! Nad Warmię i Mazury nadciągają burze z gradem! - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - alarmują synoptycy. Sprawdź najnowszą prognozę dla Warmii i Mazur!

Burze na Warmii i Mazurach. IMGW ostrzega [Prognoza pogody 5.06.2020]

Synoptycy IMGW prognozują, że w piątek (5 czerwca) na Warmii i Mazurach pojawią się burze z gradem! Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie I stopnia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego!

Burze mają pojawić się na Warmii i Mazurach po południu, ok. godz. 15 i potrwają do późnych godzin nocnych. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem synoptycy IMGW oceniają na ok. 80 proc.

Czym jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - informuje IMGW.

Burze na Warmii i Mazurach. Możliwy grad i porywisty wiatr

Przez cały dzień na Warmii i Mazurach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem przelotne opady deszczu, miejscami burze. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz, miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17°C na zachodzie do 22°C na wschodzie regionu. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

Wywiad z maturzystą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.