Gorzów: Awaria prądu... przerwała mecz żużlowców Stali. Kto wygrał?

2020-07-03 22:49 em
Gorzów stal
Autor: TogaHa Kibice opuszczają Zawarcie, a stadion w połowie bez prądu.

Na to pytani odpowiedzi jeszcze nie ma. Mecz przerwano po 10 biegu bo przynajmniej połowa stadionu była pozbawiona prądu. Stal w tym momencie prowadziła czterema punktami. O losach spotkania zdecydują władze PGE Ekstraligi.


Przed 11 biegiem przy prowadzeniu Stali 32 do 28 nad stadionem zgasło światło. Brak prądu spowodował, że powietrze uciekło także z dmuchanych band, nie działał pulpit sędziego. Według relacji osób, które były na stadionie mogło dojść do niewielkiego pożaru w rozdzielni przy stadionie. Próby usunięcia awarii nie powiodły się. Nie podłączono także agregatów i po godzinie 22.00 sędzia podjął decyzję o przerwaniu spotkania.

Co to oznacza? Decyzje podejmą władze PGE Ekstraligi. Mecz może zostać dokończony, powtórzony, ale także - odbyło się ponad 8 biegów - wynik może zostać zatwierdzony. Tak się dzieje gdy zawody przerwie deszcz. Czy podobnie zostanie potraktowana awaria?

gorzów stal lublin1
Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Stalowcy nadal bez wygranej w lidze.

Za nim doszło do awarii kibice mogli oglądać bardzo ciekawe zawody. Szybko okazało się, że Holder to jest... gość. Australijczyk wypożyczony z Torunia zdobył bardzo ważne punkty. Tradycyjnie świetnie jeździł Zmarzlik i juniorzy, pozostali mozolnie zdobywali kolejne oczka. Bardzo słabe zawody zaliczył Krzysztof Kasprzak. We Włókniarzu doskonale jeździł Przedpełski, kibice na pewno więcej oczekiwali po Madsenie i juniorach.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Stal wprawdzie prowadziła bo świetnie pojechali juniorzy, którzy pokonali swoich rówieśników z Częstochowy, ale w innych gonitwach były remisy. Na pierwszych i ostatnich miejscach przyjeżdżali goście a pomiędzy nimi gospodarze. Wymiana ciosów rozpoczęła się od piątego biegu.

Bezbarwny Kasprzak i Woźniak dają się ograć Przdpełskiemu i Lindgrenowi, w odpowiedzi Karczmarz i Thomsen ogrywają Doyla i Holtę, Zmarzlik i Holder Madsena. Już w następnym biegu bardzo szybki Przedpełski i Lindgren wpadają na metę przed Thomsenem. Stal nadal prowadzi 4 punktami. Dwa kolejne biegi kończą się remisami i dochodzi do opisanej wcześniej awarii prądu.