Gorzów: Nowe parkomaty i wyższe opłaty - jakie zmiany w strefie parkowania

2019-12-02 18:28 Wojciech Hańczuk
Gorzów parkingi
Autor: em Za parkowanie w strefie zapłacimy więcej. O ile?

W przyszłym roku czeka nas kolejna podwyżka. Po odpadach i podatku od nieruchomości​ czas na parkowanie. Od przyszłego roku za postój w strefie płatnego parkowania zapłacimy więcej. O ile? To ustalą radni ale podwyżka nie ma wywołać szoku wśród kierowców.

W Gorzowie opłaty parkingowe nie były podnoszone od 2007 roku. Obecnie za godzinę parkowania w strefie musimy zapłacić 2,50 zł. Od nowego roku stawka wzrośnie. O ile? To postanowią radni podczas grudniowej sesji ale... - Podwyżka o złotówkę , może o dwie. Można gwarantować, że nie będą to ceny szokujące - uważa Włodzimierz Rój, dyrektor OSiR-u, który zarządza strefą płatnego parkowania. Nie jest wykluczone, że strefa zostanie powiększona i będziemy musieli płacić za parkowanie na kolejnych ulicach. Prawdopodobnie chodzi o kolejne ulice w okolicach kwadratu. 

Gorzów parkomat
Autor: em Niektóre stare parkomaty zostaną zastąpione.

Na ulicach miasta pojawi się także 10 nowych parkomatów - zdradza dyrektor Rój. Za nowe automaty Gorzów zapłacił 200 tysięcy złotych. Maja zostać ustawione przy ulicy Sikorskiego, w okolicach powstającego deptaka. Stare parkomaty OSiR wykorzysta na części zamienne. Obecnie w mieście pracuje 46 automatów do wydawania biletów parkingowych.