Gorzów: Nowe rondo na Piaskach IRYTUJE mieszkańców . Nie wiemy po co je zrobiono - mówią

2019-12-03 15:01 em
Gorzów osiedle piaski
Autor: mz - To rondo jest niepotrzebne - mówią mieszkańcy Piasków.

Po co te rondo? - pytają mieszkańcy Gorzowa przejeżdżając przez skrzyżowanie ulic Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. ​Od soboty remontowana od stycznia Kazimierza Wielkiego jest przejezdna na całej długości. Mieszkańcy cieszą się, jest tylko jedno małe ale... okrągłe i uciążliwe.

Kierowcy, którzy testują nową drogę są zadowoleni bo jezdnia jest dobrze zrobiona emocje wywołuje jedynie nowe rondo, które powstało przy wjeździe na osiedle Piaski. - Jest małe i niepotrzebne, tu nie było takiego ruchu. Jest wąsko więc wielu kierowców jedzie prosto nie zważając na rondo - opowiadają mieszkańcy. - Kłopoty mają także większe samochody dostawcze i autobusy, one się tam nie mieszczą - opowiada pracownica jednego ze sklepów. Kierowcy również zwracają uwagę, że rondo jest słabo oznakowane.

Posłuchajcie co mieszkańcy osiedla Piaski powiedzieli w Radiu ESKA na temat nowego ronda.

Jak się dowiedzieliśmy, wykonawca wraz z urzędnikami będą szukać dodatkowych rozwiązań, które poprawią sytuacje na skrzyżowaniu. Być może rondo zostanie oznaczone kolorową farbą, ustawione zostaną także dodatkowe znaki pionowe. Do tematu będziemy wracać. Remont ulicy Kazimierza Wielkiego kosztował ponad 17 milionów złotych.