Gorzów: Tramwajem po mieście - prawdopodobnie - dopiero po nowym roku

2019-09-10 14:09 Wojciech Hańczuk
Gorzów tory
Autor: em Na powrót tramwajów na tory jeszcze troche poczekamy.

Gorzowianie dłużej poczekają na powrót popularnych bimb na ulice. Wszystko przez przeciągające się remonty min. ulicy Sikorskiego. Tramwaje miały wrócić na ulice w październiku ale już wiadomo, że to nierealne. Nadal będziemy jeździć autobusami a nowoczesne, ekologiczne Twisty będą stały w zajezdni. Do kiedy?

Wykonawca remontu ulicy Sikorskiego przedłużył termin zakończenia prac do marca przyszłego roku. To oznacza, że wcześniejsze zapowiedzi o październikowym powrocie tramwajów na tory są nierealne. - Możemy jżz o tym zapomnieć, myśmy szybko o tym zapomnieli patrząc na postęp robót - przyznaje Agnieszka Surmacz, wiceprezydent miasta. Być może bimby mogłyby rozpocząć kursowanie w okolicach Bożego Narodzenia ale bardziej prawdopodobny jest ich powrót dopiero w przyszłym roku.

Gorzów sikorskiego
Autor: kłw Remont Sikorskiego miał się zakończyć w sierpniu.

Remont ulicy Sikorskiego miał się zakończyć w ubiegłym miesiącu. - Przyczyn opóźnień było dużo, zaczynając od odkryć archeologicznych kończąc na podziemnych sieciach, które wcześniej nie były zewidencjonowane - mówi Agnieszka Surmacz. Powstaje raport, który określi dokładne powody. - Inżynier będzie analizował czy opóźnienia nie powstały z winy wykonawcy. Raport powinien pojawić się w ciągu najbliższych dni - dodaje Surmacz. Na jego podstawie miasto zdecyduje czy nałoży na wykonawcę kary.

Gorzów tramwaj
Autor: mazinio Twisty jeździły po Gorzowie jedynie podczas testów.

Przypomnijmy: kursowanie tramwajów z powodu remontów ulic zawieszono w październiku 2017 roku. Na pierwsze pasażerskie kursy czekają nowe Twisty. Gorzów kupił za ponad 115 milionów złotych 14 nowych tramwajów. Na razie po mieście jeździły tylko w ramach testów.