Restauracje zamknięte

i

Autor: coola Restauracje zamknięte, działają jedynie na dowóz

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców z Gorzowa

2020-03-20 16:52

Jacek Wójcicki, prezydent miasta, zapowiedział wprowadzenie Gorzowskiego Pakietu Pomocowego, z którego moga skorzystać przedsiębiorcy zajmujący się określonymi usługami. na co mogą liczyć?

W związku z trwającą pandemią koronawirusa w Polsce wprowadzone zostało zagrożenie epidemiczne. A to wiąże się z szeregiem ograniczeń w usługach oraz handlu. Restauracje, kluby, bary czy instytucje kultury są zamknięte, a co za tym idzie: nie generują zysków. Miasto Gorzów postanowiło więc wyjść na przeciw tym, których biznesy cierpią na zmianach. Dotyczy to różnego rodzaju działalności handlowych, hotelarskich, turystycznych, gastronomicznych, rozrywkowych czy obejmujących działalność galerii handlowych.

Miasto postanowiło więc wprowadzić ulgi dla przedsiębiorców. Będą dotyczyć podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych. Będzie można skorzystaż z kilku opcji. Na początek istnieje możliwość odroczenia terminu płatności podatków na okres od trzech do sześciu miesięcy. Można też rozłożyć podatek na raty, maksymalnie do końca tego roku. Trzecią możliwością jest też umorzenie odsetek od zaległości podatkowych, opłaty prolongacyjnej.

Kto może skorzystać z ulg? Między innymi przedsiębiorcy prowadzący następujące działalności: polegającą na przygotowaniu i podawaniu posiłków oraz napojów gościom na miejscu, związaną z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami (np. wystawy, kongresy, konferencję), twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, związaną ze sportem i rekreacją w szczególności: klubów sportowych, klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness, związaną z projekcją filmów, nagrań wideo w kinach oraz działalności klubów filmowych, związaną z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania, związaną z prowadzeniem kasyn (z wyłączeniem kasyn internetowych), działalnością bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności kulturalnej, działalnością z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego. 

Z ulg mogą też skorzystać osoby prowadzące handel detaliczny wyrobami tekstylnymi, odzieżowymi, obuwiem i wyrobami skórzanymi, meblami i sprzętem oświetleniowym, sprzętem radiowo-telewizyjnym, sprzętem gospodarstwa domowego czy artykułami piśmiennymi i księgarskimi.

Aby ubiegać się o zniżki trzeba złożyć odpowiednie dokumenty. Ich wykaz można znaleźć między innymi na oficjalnej stronie miasta: www.gorzow.pl.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki