Ognisko koronawirusa w DPS. 18 pensjonariuszy jest zakażonych

i

Autor: Gerd Altmann/cc0/pixabay Ponad jedna trzecia pensjonariuszy DPS w Ostrowie Wielkopolskim zaraziła się koronawirusem / zdjęcie ilustracyjne.

Zakaz odwiedzin w ośrodku

Ognisko koronawirusa w DPS. 18 pensjonariuszy jest zakażonych

2023-03-06 16:09

Osiemnastu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim jest zakażonych koronawirusem. W ośrodku mieszka łącznie 50 seniorów. Zdrowi zostali odizolowani od chorych. Na szczęście stan zakażonych jest dobry. - Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że seniorzy zostali zaszczepieni przeciwko grypie i koronawirusowi - powiedział PAP Janusz Grzesiak, rzecznik prasowy starosty ostrowskiego. W DPS do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin.

Ostrów Wielkopolski. Ognisko koronawirusa w DPS. 18 pensjonariuszy jest zakażonych

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim potwierdzono ognisko koronawirusa, które spowodowało zakażenie u 18 pensjonariuszy. To ponad jedna trzecia mieszkańców ośrodka. Jak podaje PAP, stan zakażanych seniorów jest dobry, a objawy chorobowe nie różnią się od typowych dla łagodnego przeziębienia. Żaden z pensjonariuszy nie wymaga hospitalizacji. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że seniorzy zostali zaszczepieni przeciwko grypie i koronawirusowi - przekazał PAP Janusz Grzesiak, rzecznik prasowy starosty ostrowskiego. 

W Domu Pomocy Społecznej do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin. Chorzy pensjonariusze zostali odizolowani od zdrowych. - Nowoczesny obiekt DPS, który niedawno został oddany do użytku, wybudowano w systemie jednopoziomowym, dzięki czemu bardzo łatwo jest utworzyć śluzy i odseparować chore osoby od pozostałych - powiedział Janusz Grzesiak.

Sonda
Obawiasz się kolejnej fali pandemii koronawirusa?
Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny
Nasi Partnerzy polecają