Rawicz: 16-latek chciał ustrzelić znak, a trafił w kobietę! Surowe konsekwencje

2021-07-27 11:02
Wiatrówka
Autor: Bru-nO / CC0 / pixabay.com Rawicz: 16-latek chciał ustrzelić znak, a trafił w kobietę! Surowe konsekwencje

To się nie mieści w głowie! 16-latek strzelał z wiatrówki z okna swojego pokoju i mierzył w znaki drogowe. Jednak oprócz znaku, trafiona została przejeżdżająca rowerem rawiczanka. Nastolatek teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje zachowanie w sądzie rodzinnym. Jaka może spotkać go kara? Znamy szczegóły!

Celował w znak, trafił w kobietę. Nietypowa sytuacja z Rawiczu

W sobotnie popołudnie 24 lipca br. rawiczanka, która wybrała się z rodziną na rowerową przejażdżkę, na ulicy Strzeleckiej w Rawiczu nagle poczuła dotkliwy ból w okolicy ramienia. Kobieta zorientowała, że ktoś do niej strzelił prawdopodobnie z wiatrówki, ponieważ opodal znalazła metalową kulkę.

Zobacz: Wielkopolska. Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do psa. Prawie 50 pocisków utkwiło w ciele [WIDEO]

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci szybko dotarli do nieodpowiedzialnego „strzelca”. Okazał się niem mieszkający w pobliżu 16-latek.

- Chłopak przyznał, że kilka dni wcześniej na portalu internetowym zakupił broń. Początkowo strzelał do różnych przedmiotów u siebie na podwórku, jednak z uwagi na jego niewielką powierzchnię, postanowił obrać cel nieco oddalony. Z okna swojego pokoju, które prowadziły na ulice wymyślił sobie, że postrzela do znaków drogowych - wyjaśnia rzecznik rawickiej policji.

Nastolatek wyjaśnił, że widział przejeżdżającą rodzinkę na rowerach jednak ocenił, że są za daleko od znaku, do którego strzelał, by mogło im się coś stać. Pomylił się, metalowa kulka odbiła się od znaku i uderzyła w ramię rawiczanki. Na szczęście nie spowodowała poważnych obrażeń na ciele kobiety.

16-latek nie uniknie konsekwencji prawnych za swoje nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie. Zostanie skierowane na niego wystąpienie do sądu rodzinnego i nieletnich. Wiatrówka z której strzał oraz amunicja została zabezpieczona przez policjantów.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach