Szok! Trzy osoby ranne po wybuchu odkurzacza. Zniszczenia są potężne

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Pożar

Szok! Trzy osoby ranne po wybuchu odkurzacza. "Zniszczenia są potężne"

2023-08-20 20:52

Trzy osoby zostały ranne w pożarze domu w Starym Gostyniu. Przyczyną pojawienia się ognia był wybuch po włączeniu odkurzacza w pomieszczeniu wypełnionym gazem ze środka owadobójczego w sprayu. - Są potężne zniszczenia, nie wiadomo, jak to się stało, że pożar tak szybko objął całą górę domu - powiedział portalowi elka.pl wiceburmistrz Gostynia Grzegorz Skorupski.

Stary Gostyń. Trzy osoby ranne w wyniku pożaru. Wybuch nastąpił po włączeniu odkurzacza

Do szokującego wypadku doszło w sobotę, 19 sierpnia w Starym Gostyniu. Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru domu jednorodzinnego. Potrzebowały one pomocy medycznej z powodu oparzeń, a dodatkowo jedna z nich ma rany cięte od szkła. Pożar był bowiem poprzedzony wybuchem. Jak podaje PAP, do eksplozji doszło po uruchomieniu odkurzacza w pomieszczeniu wypełnionym gazem ze środka owadobójczego w sprayu. W budynku mieszkało siedem osób. Zostały pozbawione dachu nad głową, pomoc dla nich zorganizował gminny samorząd.

- Są potężne zniszczenia. Nie wiadomo, jak to się stało, że pożar tak szybko objął całą górę domu. Są osoby ranne. Jest to duża rodzina, staramy się, aby jak najszybciej zabezpieczyć miejsce, bardzo pomaga społeczność wsi. Działamy, aby jak najszybciej dostarczyć kontener i zabezpieczyć okna, które nie mają szyb. Przygotowujemy mieszkanie dla całej rodziny, bo w tym, nie da rady mieszkać, są dość duże zniszczenia, no i organizujemy wszelkie potrzebne rzeczy dla tej rodziny – powiedział portalowi elka.pl wiceburmistrz Gostynia Grzegorz Skorupski

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem pożaru?
Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?