Marcin Chłodnicki kandydatem Nowej Lewicy na prezydenta Kielc

i

Autor: Facebook/Marcin Chłodnicki - Wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, obecny zastępca Bogdana Wenty, będzie kandydował na stanowisko prezydenta Kielc.

Wybory samorządowe 2024

Marcin Chłodnicki powalczy o prezydenturę w Kielcach. Do wyborów wystawi go Lewica

2024-02-17 2:01

Marcin Chłodnicki, obecny wiceprezydent Kielc, reprezentujący Lewicę, wystartuje w wyborach na stanowisko prezydenta miasta.

- Będę startował w wyborach na prezydenta miasta dlatego, że Lewica ma konkretne rozwiązania. Mamy konkretny program, ofertę dla kielczan, która na pewno będzie atrakcyjną, spośród wszystkich komitetów wyborczych – powiedział Marcin Chłodnicki podczas piątkowej konferencji prasowej na kieleckim Rynku.

Podkreślił, że jednym podstawowych priorytetów kampanii Lewicy w nadchodzących wyborach samorządowych jest „dobra płaca, która musi być w Kielcach wyższa”.

Chłodnicki: nacisk na in vitro, żłobki, przedszkola

- Kolejny to infrastruktura, ta pod inwestycje, aby rozwijała się gospodarka i ludzie mogli więcej zarabiać, jak również infrastruktura techniczna, m.in. drogowa. Będziemy też chcieli kłaść nacisk, na to, co Lewica zawsze robiła w Kielcach, od programu in vitro, poprzez sprawy związane z miejscami w żłobkach i przedszkolach, jak również z budownictwem mieszkaniowym. Po to, aby opłacało się zostawać w tym mieście, zakładać rodziny i tutaj mieszkać – podkreślił wiceprezydent Kielc.

Ma poparcie Szejny i Czarzastego

Poparcia Chłodnickiemu udzielili współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty i wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. - Dobry kandydat na prezydenta. Rozsądny, młody, a już doświadczony człowiek. Będziemy walczyli o prezydenta, o to, aby w mieście Lewica miała swoich przedstawicieli, a w województwie, żeby PiS nie miał większości w Sejmiku. Wygramy to – powiedział wicemarszałek Sejmu.

[Wieczorny Express] prof. Kazimierz KIK, Jakub MAJMUREK

- Marcin Chłodnicki to doświadczony polityk i samorządowiec. Na jego rachunek trzeba m.in. zapisać utworzenie w Kielcach programu in vitro, rozwój szkolnictwa, przedszkoli, dbałość o tę część działalności kieleckiego samorządu. Będziemy dbać o to, co dla Lewicy jest najważniejsze, sprawy zwykłego człowieka – dodał Szejna.

Czytaj również:

Marenin liderem listy do sejmiku

Czarzasty zaznaczył, że w tej chwili toczy się walka o to, jak będzie wyglądała i funkcjonowała demokracja. - Walczymy o to, jak ma wyglądać Polska. Lewica, to dobra jakość usług publicznych. To dla nas zawsze było bardzo ważne. Nie ma dobrych usług publicznych bez silnego samorządu. Nie damy sobie rady ze żłobkami, przedszkolami, podwyżkami, budową mieszkań na tani wynajem bez samorządu. Silny samorząd to DNA programu Lewicy – mówił współprzewodniczący Nowej Lewicy, który dodał, że Nowa Lewica wystawia „własne listy” w 85 okręgach w wyborach do sejmiku.

Czarzasty poinformował też, że liderem listy Nowej Lewicy w woj. świętokrzyskim w wyborach do sejmiku będzie aktywistka społeczna Małgorzata Marenin. Dodał, że wieloletni działacz Lewicy i obecny radny wojewódzki Henryk Milcarz, który w wyborach do sejmiku startuje z listy Trzeciej Drogi, nie jest już członkiem ugrupowania.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Drugą turę w przypadku wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów zaplanowano na 21 kwietnia.

Kandydaci na prezydenta Kielc w wyborach samorządowych 2024:

Jak dobrze znasz artystów z Kielc i Świętokrzyskiego? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Kielczanin Wojciech Szmidt, raper, pseudonim "Wojtas", to muzyk zespołu:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki