Ryszard Kotys

i

Autor: AKPA

Niezwykły wizerunek artysty

Mural Ryszarda Kotysa w Mniowie. Tak upamiętniono zmarłego aktora

2022-09-06 19:10

Ryszard Kotys zmarł 21 stycznia ubiegłego roku w wieku 88 lat. Aktor znany przede wszystkim z roli Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich" zmarł po ciężkiej chorobie. Choć od śmierci Kotysa minęło już sporo czasu, mieszkańcy niewielkiego Mniowa w woj. świętokrzyskim nadal pamiętają o swoim słynnym mieszkańcu. Właśnie upamiętnili go w niezwykły sposób.

Ryszard Kotys zmarł w wieku 88 lat. Aktor był znany dzięki swej znakomitej roli Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich", ale zagrał również w tak znanych produkcjach jak "Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Lalka”, "Sami swoi”, "Wodzirej", "Vabank", "Vabank II, czyli riposta” czy „Kingsajz". Kotys od 2017 roku zaczął podupadać na zdrowiu. W wywiadach mówił, że jest coraz bardziej uzależniony od swojej żony. Gubił się w przestrzeni. Stopniowo wycofywał się z życia zawodowego, ograniczając się jedynie do "Kiepskich". W końcu 21 stycznia 2021 roku nadeszła tragiczna wiadomość. Ryszard Kotys odszedł na zawsze.

Ryszard Kotys nie żyje. Słynny Paździoch zmarł w wieku 88 lat

Mural Ryszarda Kotysa w Mniowie

O wybitnym aktorze pamiętają w Mniowie w woj. świętokrzyskim. To tutaj Ryszard Kotys przyszedł na świat. W poniedziałek odsłonięto mural z wizerunkiem aktora. Znajduje się tam również tablica pamiątkowa. Na muralu widać nie tylko zamyśloną twarz Kotysa, ale również dom, w którym mieszkał. Jak podaje "Echo Dnia", obecnie na tej samej działce stoi obecnie sklep Lewiatan. Właścicielami terenu, a jednocześnie pomysłodawcami upamiętnienia artysty, są Państwo Beata i Sebastian Parkitowie. - Bardzo się cieszę, że w Mniowie powstało takie wyjątkowe miejsce. Tutaj wszyscy znali pana Kotysa, nawet moja mama chodziła z nim do klasy, więc sentyment jest ogromny - mówił wójt Mniowa Piotr Wilaczak.

Zobacz także: Ryszard Kotys zmarł na koronawirusa. COVID-19 zabija gwiazdy "Świata według Kiepskich"

Sonda
Czy "Świat według Kiepskich" bez Boczka i Paździocha powinien być kontynuowany?
Nasi Partnerzy polecają