Po dramacie w szpitalu w Kielcach. Sekcja zwłok dziecka 13-latki

i

Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach Po dramacie w szpitalu w Kielcach. Sekcja zwłok dziecka 13-latki

13-latka urodziła martwe dziecko. Zrobiono sekcję zwłok noworodka

2021-08-12 9:56

Śledczy badają okoliczności śmierci noworodka, który przyszedł na świat martwy w szpitalu na kieleckim Czarnowie. Dziecko urodziła zaledwie 13-letnia dziewczynka, która przebywała u babci. Badana przez kielecką prokuraturę sprawa ma dwa wątki: oprócz samej śmierci maleństwa wyjaśniane jest też, kto doprowadził małoletnią do obcowania płciowego. Niebawem poznamy kluczowe informacje. W środę (11 sierpnia) przeprowadzono sekcję zwłok, wstępne wyniki prokuratura otrzymała w czwartkowy poranek (12 sierpnia). Aby wskazać precyzyjną odpowiedź na pytanie o okoliczności śmierci, konieczne jednak będzie wykonanie dodatkowych badań. Te już zostały zlecone przez śledczych.

Przypomnijmy: 13-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego, zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, przebywała w ostatnich dniach u babci w jednej z miejscowości pod Kielcami. W poniedziałek trafiła do szpitala na Czarnowie, gdzie okazało się, że jest w szóstym miesiącu ciąży. Dziecko urodziło się martwe, a jego ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Policja pod nadzorem prokuratury ustala, kto był ojcem, a w środę odbyła się sekcja zwłok noworodka. Jej wyniki śledczy poznali jeszcze w czwartek (12 sierpnia). Wstępne badania nie pozwoliły jednak wskazać odpowiedzi na kluczowe pytanie: o przyczynę śmierci maleństwa. Aby to ustalić, konieczne jest wykonanie dodatkowych badań. Te już zostały zlecone przez kielecką prokuraturę.

CZYTAJ TEŻ: Kielce. 13-latka urodziła martwe dziecko! Policja sprawdza, kto jest ojcem

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, śledztwo ma dwa wątki. Prokuratura bada nie tylko przyczyny śmierci urodzonego przez 13-latkę martwego noworodka, wyjaśniane są też okoliczności doprowadzenia 13-letniej dziewczynki do obcowania płciowego. Odpowiedzialnemu za to mężczyźnie grozi nawet 12-letnia kara więzienia!

Jan Tomaszewski: Lewandowski jest piłkarzem SKOŃCZONYM