Odłączali ludzi od telefonów. Wpadli już w ręce policji

2019-10-18 14:57 bs
Policja - zdj. pogądowe
Autor: pixabay.com

Na straty rzędu ponad 5 tysięcy złotych narazili przedsiębiorstwo telekomunikacyjne 2 mężczyźni zatrzymani przez kryminalnych ze Sławna.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie od kilku dni zmagali się ze sprawą kradzieży kabli napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Z ich ustaleń wynikało, że najprawdopodobniej grupa sprawców conajmniej dwukrotnie pojawiła się w rejonie miejscowości gminy Malechowo i zrywała ze słupów przewody. Najprawdopodobniej potem złodzieje usuwali z nich plastikowe osłony, a znajdujący się wewnątrz materiał wytapiali i sprzedawali na skupach złomu.

Sprawa wspomnianych kradzieży znalazła finał. Przypuszczenia policjantów, co do sposobu działania sprawców potwierdziły się. Kryminalni ze Sławna ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sławieńskiego w wieku 35 i 27 lat. Jak się okazało, osoby te znały się wcześniej. Prowodyrem wszystkiego był jeden z nich, który na złodziejskie wypady namówił młodszego kolegę. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ich sprawą zajmie się sąd.