Bunt na Podhalu! Ruszyły stoki narciarskie. Rząd stracił kontrolę nad państwem?

2021-01-25 13:49 ON
stok narciarski
Autor: super express

Bunt przedsiębiorców na Podhalu postępuje. Działa już wiele hoteli, pensjonatów, karczm i restauracji. Ostatnio ruszyły także niektóre stoki narciarskie. Narasta również opór społeczny, charakteryzujący się nieposłuszeństwem obywatelskim, które wyraża się w dość swobodnym traktowaniu wprowadzonego reżimu sanitarnego.

Jak podaje “Gazeta Krakowska”, w niedzielę, 24 stycznia, w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego stok narciarski działał pomimo obowiązujących obostrzeń. Na nartach mogliśmy więc zaobserwować dzieci oraz osoby dorosłe. Normalnie działały także wyciągi narciarskie.

Czytaj także: Kraków. Prawie 60 psów w malutkim mieszkanku. "Załatwiały się wszędzie i co chwilę" [WIDEO]

- Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć to miejsce i pojeździć wraz z mężem i dziećmi. Przyjechaliśmy na weekend na Podhale by po prostu odpocząć. Kwaterę znalazłam w miarę łatwo, ale byłam przekonana, że stoki będą zamknięte. Pojechaliśmy się jednak przejechać i nagle zobaczyliśmy ten ośrodek. Wypożyczyliśmy tu narty i bawimy się w najlepsze - powiedziała "Gazecie Krakowskiej" pani Aldona, mieszkanka Wojnicza.

Czytaj także: NIESAMOWITE: W Łagiewnikach zamontowali bezdotykowe kropielnice z WODĄ ŚWIĘCONĄ [GALERIA]

Według kobiety zarówno jej jak i jej najbliższym w tym miejscu nic nie grozi. Zgodnie z opinią pani Aldony rządowe obostrzenia, które skutkowały zamknięciem stoków, są irracjonalne.

- Wiem, że jest koronawirus, ale chyba nie tak groźny jak nam się wmawia - mówi. - Poza tym, gdzie będę bezpieczniejsza: na wolnym powietrzy na stoku czy w supermarkecie pełnym ludzi? Każdy niech odpowie sobie na to sam.

Czytaj także: Potężne straty! Kraków chce takiej samej pomocy jak górale! Majchrowski przekona premiera?

Ćwiczenia strażaków z ratownictwa wodnego w Krakowie