Kraków. Prawie 60 psów w malutkim mieszkanku. "Załatwiały się wszędzie i co chwilę" [WIDEO]

2021-01-24 12:52 Bogdan Stech
Kraków. Prawie 60 psów w malutkim mieszkanku. Załatwiały się wszędzie i co chwilę
Autor: KTOZ Kraków. Prawie 60 psów w malutkim mieszkanku. "Załatwiały się wszędzie i co chwilę"

Takiej interwencji pracownicy krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nie mieli już dawno. W maleńkim mieszkaniu o powierzchni zaledwie kilkunastu metrów kwadratowych, kobieta trzymała 57 psów. Nie wyprowadzała ich na zewnątrz. Powód? Będziecie w szoku!

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało informację z GOPS-, że w jednym z domów zamkniętych jest prawdopodobnie ponad 30 szczeniąt. "Gmina odmówiła przejęcia psów, gdyż jest to ponad ich możliwości finansowe a wszelkie inne służby zawiadomione przez nich, odmówiły interwencji z powodu koszmarnego fetoru jaki się wydobywa z domu"- podaje KTOZ.

Na miejscu okazało się, że właścicielka na kilkunastu metrach kwadratowych trzyma 57 psów. "Załatwiały się wszędzie i co chwilę... I wiecie co? To nie chodzi tylko, że Pani tego nie sprzątała, Ona po prostu im na to pozwała, bo nie chciała ich stresować karceniem..." - czytamy w relacji z interwencji KTOZ. "Każdy z tych małych szkrabów miał imię, na które reagował: był Lotek, Gienia, Batman i wiele innych... Co ważne - każdy miał szczepienia...  Ze łzami w oczach Pani opowiedziała nam swoją historię. Po krótkich pertraktacjach postanowiła, że odda nam psy..."

W sumie do tej pory KTOZ przejął 28 psów. Niestety przekracza to możliwości finansowe organizacji. "Dlatego też BŁAGAMY Was!!! POMÓŻCIE NAM JE utrzymać i pomóc tym, które jeszcze zostały. Jeśli możecie wspomóc, prosimy o wpłaty na nasze konto 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540 z dopiskiem - mikrusy".

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi