Zakopane. Restauracja na Krupówkach otwarta mimo obostrzeń. Przed wejściem tłum ludzi

2021-01-23 15:14 PAP at
Zakopane. Restauracja na Krupówkach otwarta mimo obostrzeń. Przed wejściem tłum ludzi
Autor: RestaurantAnticaRoma/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Jedna z dużych restauracja na zakopiańskich Krupówkach została otwarta mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zaraz po otwarciu wszystkie stoli w lokalu zapełniły się klientami, a przed wejściem ustawiła się długa kolejka chętnych do skorzystania z jego usług. - Zatrudniam prawie 40 osób, których nie chcę mieć na sumieniu - powiedział PAP właściciel lokalu.

Restauracja na Krupówkach otwarta mimo obostrzeń

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, pomimo obostrzeń związanych z pandemią, na Krupówkach w Zakopanem w sobotę (23 stycznia) została otwarta duża restauracja. Zaraz po otwarciu drzwi zostały zajęte wszystkie stoliki, a na słynnym deptaku ustawiła się długa kolejka oczekujących na wejście. Prezes firmy zarządzającej restauracją "Góraleczka" na Krupówkach powiedział przed otwarciem lokalu, że do tego kroku skłoniła go przede wszystkim sytuacja finansowa.

PRZECZYTAJ: Turysta wykopał w Tatrach JAMĘ ŚNIEŻNĄ, żeby przeżyć! Szokująca WALKA o życie

- Zatrudniam prawie 40 osób, których nie chcę mieć na sumieniu. Codziennie ktoś przychodzi z płaczem, że nie ma na czynsz, na prąd, na wodę i to są te czynniki ludzkie, które spowodowały, że zdecydowaliśmy się na otwarcie tej restauracji. My nie dostaliśmy żadnego wsparcia, żadnej tarczy, ponieważ działamy od niedawna i nie możemy dłużej czekać, musimy płacić rachunki - powiedział PAP właściciel otwartej restauracji. 

Zgodnie z zapewnieniem właściciela, lokal działa zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Klienci mogą wejść do restauracji tylko w maseczkach, a po zajęciu swojego miejsca są proszeni o nieprzemieszczanie się po lokalu. Wcześniej powinni zdezynfekować dłonie. Również stoły i ławy mają być również na bieżąco dezynfekowane.

ZOBACZ: Partner DŹGNĄŁ ją NOŻEM w nogę! U lekarza podała fałszywe dane i uciekła przed policją

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ćwiczenia strażaków z ratownictwa wodnego w Krakowie