Turysta wykopał w Tatrach JAMĘ ŚNIEŻNĄ, żeby przeżyć! Szokująca WALKA o życie

2021-01-22 14:04 PAP ON
tatry
Autor: Pixaby

Ratownicy TOPR sprowadzili do Zakopanego z Przełęczy Małołąckiej w Tatrach turystę, który w trudnych warunkach nie mógł odnaleźć właściwego szlaku. Czekał na ratunek w wykopanej przez siebie jamie śnieżnej – poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Do centrali ratowników w Zakopanem w czwartek w godzinach wieczornych dotarło telefoniczne wezwanie od oczekującego pomocy samotnego turystę, który zgubił szlak podczas schodzenia z Czerwonych Wierchów. Mężczyzna błądząc we mgle w rejonie Przełęczy Małołąckiej nie był w stanie odnaleźć szlaku. Dodatkowym utrudnieniem w poruszaniu się był ciężki śnieg oraz silny wiatr halny.

Czytaj także: Lokator zmienił ich życie w PIEKŁO! Mieszkańcy krakowskiego bloku o krok od SZALEŃSTWA

Początkowo ratownicy próbowali naprowadzić turystę na właściwy szlak za pomocą telefonu, ale ta próba się nie powiodła. Około godz. 20 na pomoc turyście wyruszyło w tamten rejon trzech ratowników TOPR. Udało im się odnaleźć poszkodowanego po godzinie 23. Znajdował się on na Przełęczy Małołąckiej, gdzie czekał na ratunek w wykopanej jamie śnieżnej.

Czytaj także: Kraków: SZOK! POLICJANTKA KRADŁA ALKOHOL! Nie została zawieszona mimo przyłapania na gorącym uczynku!

Turysta został bezpiecznie sprowadzony do Zakopanego przed godz. 2 w nocy.

Ratownicy TOPR apelują o rozważne planowanie wycieczek i zaniechanie działalności w wyższych partiach Tatr. Na najbliższy weekend zapowiadany jest bowiem silny wiatr oraz opady śniegu.

Kraków sprzeciwia się centralizacji szpitali