Partner DŹGNĄŁ ją NOŻEM w nogę! U lekarza podała fałszywe dane i uciekła przed policją

2021-01-22 12:20 ON
Kobieta raniona nożem
Autor: PIXABAY

16 stycznia w Wieliczce do jednego z punktów opieki zdrowotnej zgłosiła się kobieta po tym, jak jej partner ugodził ją nożem w nogę. Ranna kobieta podała fałszywe dane osobowe, a kiedy na miejsce została wezwana policja, 26-latka uciekła. Wyszło na jaw, że zarówno ona, jak i jej partner byli poszukiwani. W poniedziałek, 18 stycznia, oboje zostali zatrzymani przez policję na krakowskim Bieżanowie.

W sobotę, 16 stycznia, wielicka policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z punktów medycznych znajduje się kobieta z raną ciętą nogi. Wszystko wskazywało na to, że rana powstała w wyniku przestępstwa, więc do przychodni natychmiast skierowany został patrol policji. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, kobiety już nie było – uciekła. Lekarz przekazał policjantom dane poszkodowanej kobiety. Okazało się, że nie ma ona 29, tylko 26 lat, a osoba, za którą się podawała od wielu lat mieszka za granicą.

Czytaj także: Prowadzili samochody pod wpływem NARKOTYKÓW! Policja zatrzymała kierowców w okolicach Oświęcimia

Wszczęto poszukiwania uciekinierki wraz z dodatkowymi patrolami policji i straży pożarnej, plutonu alarmowego z Oddziału Prewencji z KWP w Krakowie oraz psa tropiącego. Po wielu godzinach poszukiwań zarówno w mieście, jak i całej gminie Wieliczka w trudnych warunkach i dotkliwym mrozie nie udało się odnaleźć kobiety.

Czytaj także: Kraków: SZOK! POLICJANTKA KRADŁA ALKOHOL! Nie została zawieszona mimo przyłapania na gorącym uczynku!

Kryminalni z Wieliczki ustalili, że ranna kobieta poszukiwana jest za przestępstwa m.in. przeciwko mieniu, a jej partner, który ją zranił – 28-letni mieszkaniec Wieliczki m.in. za przestępstwa narkotykowe.

18 stycznia w Krakowie na Bieżanowie doszło do zatrzymania poszukiwanej pary. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie ciała 26-latki oraz jej ukrywanie. Kobieta natomiast za posługiwanie się danymi innej osoby. Kobieta i mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani, gdyż byli poszukiwani do innych spraw kryminalnych, a w najbliższym czasie trafią do zakładu karnego.

Czytaj także: Prezydent Krakowa OSTRO do premiera! Majchrowski nie zgadza się na centralizację szpitali

Kraków sprzeciwia się centralizacji szpitali